تیتر امروز

نحوه‌ کمک به افراد آسیب‌پذیرِ اطرافمان در بحران کرونا
«دیدار؛ یاری متقابل» - قسمت دوم

نحوه‌ کمک به افراد آسیب‌پذیرِ اطرافمان در بحران کرونا

سلسله مطالب «دیدار؛ یاری متقابل» به مفهوم همیاری اجتماعی در دوران همه‌گیری کرونا می‌پردازد. در این قسمت به شیوه‌های مختلف کمک به افراد آسیب‌پذیری پرداخته شده است که در اطراف ما زندگی می‌کنند.

نمایشگاه ورقه‌های پستی و اقلام فیلاتلیک ایران از امروز ۱۹ مهر ماه به مناسبت روزجهانی پست با همکاری پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری آغاز به کار کرد.

کد خبر: ۷۳۱۸۳
۱۵:۱۲ - ۱۹ مهر ۱۳۹۹
 
دیدارنیوز ـ این نمایشگاه برای نخستین بار در کشور و با نمایش آثار سام شمس آبادی مدیر انجمن آریا فیلاتلیک برگزار می‌شود.
 
مجموعه‌ای که در این نمایشگاه در معرض دید عموم قرار گرفته شامل کارت پستال‌هایی مربوط به ۱۰۰ تا ۱۲۰ سال پیش و در برگیرنده تمامی آثار دوره قاجار با موضوعاتی از قبیل رجال، پادشاهان، نظامیان، پلیس، زنان، کودکان، کسبه و تجار، معماری ایرانی و خارجی، خوراک و پوشاک، مدارس، مذهب، تهران شناسی و مشروطه است.
 
تعدادی از مجموعه داران از سراسر کشور، برای به نمایش گذاشتن سایر اقلام فیلاتلیک از قبیل تمبر، نامه، پاکت نامه‌های مهر خورده و استفاده شده، کارت پستال‌های تصویری، بارنامه، اسناد پستی، پست کارت، پاکات مهر روز و … در این نمایشگاه حضور خواهند داشت.
 
بنابر این گزارش، فیلاتلیک عرصه‌ای است که هر چیزی را اعم از تمبر، پاکتِ نامه و پست‌کارت، اسناد پستی، بارنامه، لفافه و اسناد قدیمی که مربوط به دنیای پست و تلگراف باشد، در بر می‌گیرد.
 
نمایشگاه ورقه‌های پستی و اقلام فیلاتلیک ایران هر ساله در کشور‌های مختلف توسط شرکت‌های پست و فعالان حوزه تمبر بصورت ملی و بین‌المللی برگزار می‌شود.
 
ویژگی بارز نمایشگاه ورقه‌های پستی و اقلام فیلاتلیک ایران این است که با مشاوره پژوهشگران به صورت موضوعی، دوره‌ای و منطقه جغرافیایی برگزار می‌شود.
 
نمایشگاه ورقه‌های پستی و اقلام فیلاتلیک ایران، از ۱۹ تا ۲۳ مهر ماه ۱۳۹۹ از ۱۰ صبح تا ۱۸ در موزه ارتباطات دایر است.
 
تور مجازی این نمایشگاه نیز در فضای مجازی، از طریق پلتفرم‌های مختلف برای همگان فراهم خواهد شد.
 
منبع: مهر
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: