انجمن شرکت‌های هواپیمایی ایران در نرخ‌نامه جدید که بر اساس دلار ۲۷ هزارتومانی تعیین شده است، حداکثر قیمت بلیت هواپیما را در بیش از ۶۰ مسیر به بیش از یک میلیون تومان افزایش داد.

کد خبر: ۷۳۱۴۷
۱۲:۲۲ - ۱۹ مهر ۱۳۹۹

دیدارنیوز ـ آخرین نرخ‌نامه بلیت پرواز‌های داخلی به شهریور ۹۸ مربوط می‌شود که قیمت‌ها با نرخ ارز ۱۱ هزار تومانی محاسبه شد و نرخ پرواز‌های داخلی از کف قیمتی ۲۰۰ هزار تومان شروع و در گران‌ترین مسیر‌ها به زیر یک میلیون تومان به فروش می‌رفت، این نرخنامه که مصوب شهریور سال گذشته بود تا همین چند هفته پیش اجرا می‌شد تا اینکه شیووع ویروس کرونا و بهانه پرواز ایرلاین‌ها با ظرفیت ۶۰ درصدی، منجر به تصمیم جدید انجمن شرکت‌های هواپیمایی برای افزایش قیمت‌ها شد.
 
وزیر راه و شهرسازی هفته گذشته اعلام‌کرد که قیمت بلیت هواپیما به اجبار گران خواهد شد و گفت: بر اثر اجرای طرح نشستن یک درمیان مسافران در هواپیما قیمت بلیت به اجبار افزایش خواهد یافت.
 
او گفته بود: فاصله‌گذاری اجتماعی در سفر‌های هوایی نه دستور یاتا و یا نهاد‌های بین‌المللی هوانوردی است بلکه مطالبه اجتماعی مردم است که از ابتدای آبان ماه اجرا و این مساله روی هزینه بلیت تاثیر خواهد گذاشت.
 
بر اساس نرخ‌های جدید که قیمت آن از ۴۹۱ هزار تومان شروع و سقف قیمت‌ها دو میلیون و ۶۰۰ هزار تومان است، مسافران مسیر تبریز به بندرعباس باید برای سفر هوایی در این مسیر تا سقف ۲ملییون و ۶۰۰ هزار تومان هزینه کنند.
 
شهر‌های از مبدا تهران به مقصد ارومیه، اهواز، ایرانشهر، آبادان، بجنورد، بوشهر، تبریز، زاهدان، زابل، رفسنجان، دزفول، چابهار، جیرفت، خارک و .... از جمله مسر‌هایی هستند که قیمت بلیت آن بیش از یک میلیون تومان به فروش خواهد رسید.
 
مسافران مسیر کرمانشاه به بندرعباس نیز با کف قیمت ۷۰۰ هزار تومان و حداکثر قیمت ۲ میلیون و ۶۰ هزار تومان مجبور به تهییه بلیت هواپیما هستند.
 
مسافران مسیر کیش- تبریز نیز با حداکثر قیمت دو میلیون و ۵۷۱ هزار و ۳۰۰ تومان می‌توانند سفر هوایی به جزیره کیش داشته باشند.
 
برای مردم تهران نیز پرواز در این مسیر در کف قیمتی هفتصد هزار تومان و حداکثر قیمت یک میلون و هفتصد و پنجاه هزار تومان به فروش می‌رسد.
 
مردم تهران نیز برای سفر هوایی به مشهد که معمولا مسیر پرتقاضایی از پایتخت است حداقل قیمت ۶۴۷ هزار تومان و حداکثر قیمت یک میلیون و سیصد و ۵۴ هزار تومان را باید پرداخت کنند.
 
در نرخ‌نامه جدید که می‌توانید جزییات آن را اینجا ببینید قیمت بلیت هواپیما در بیش از ۶۰ مسیر میلیونی شده است و برای مثال پرواز ماهشهر- مشهد هم ۲ میلیون و ۳۰ هزار تومان به مشتریان فروخته خواهد شد.
 
پرواز‌ها در مسیر ارومیه- کیش، ساری- کیش، کرمانشاه- کیش، کرمانشاه- قشم، رشت-عسلویه بین یک میلیون و ۸۰۰ تا یک میلیون و ۹۰۰ هزار تومان فروخته می‌شود.
 
مسافران تهران- قشم نیز با قیمت حداقل۷۲۲ هزار و حداکثر ۱ میلیون و ۸۹۰ هزار تومان می‌توانند در این مسیر هوایی تردد داشته باشند.
 
آنطور که دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی گفته است افزایش قیمت بلیت هواپیما با احتساب ۲ عامل ارز ۲۸ هزار تومانی و با توجه به رعایت فاصله گذاری اجتماعی و تکمیل فقط ۶۰ درصد ظرفیت پرواز‌ها از ابتدای آبان ماه، تعیین شده است.
 
منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: