تیتر امروز

بایدن و کرونا؛ وعده‌های حساب‌شده، گام‌های بزرگ
ینگه دنیا ۴

بایدن و کرونا؛ وعده‌های حساب‌شده، گام‌های بزرگ

«ینگه دنیا» عنوان ستون ثابت روح الله نخعی روزنامه‌نگار حوزه بین‌الملل در دیدار است که به فضای سیاسی ایالات متحده و تحولات آن می‌پردازد. این شماره به عملکرد بایدن در هفته‌های نخست مسئولیتش پرداخته...

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اراک از ابتلای ۴۲ پرستار به ویروس کرونا طی دو هفته ابتدایی مهرماه خبر داد.

کد خبر: ۷۲۹۹۳
۱۵:۱۰ - ۱۶ مهر ۱۳۹۹

دیدارنیوز ـ دکتر بهمن صادقی ۱۶ مهرماه در نشست مطبوعاتی که از طریق ویدئوکنفرانس برگزار شد، گفت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا در استان مرکزی تاکنون۴۵۱ نفر درگیر شده اند که از این تعداد ۲۸۸ نفر پرستار، ۱۳۱ نفر پرسنل غیر درمانی و ۳۲ اینترن و رزیدنت بودند.
 
وی با بیان اینکه از ابتدای مهرماه تاکنون ۴۲ پرستار به این ویروس مبتلا شده‌اند، افزود: این شرایط نشان می‌دهد که هر ماه ۴۰ تا ۵۰ نفر از پرسنل از چرخه خدمات‌رسانی خارج می‌شوند.
 
صادقی با اشاره به راه‌اندازی طرح مشاوره از راه دور بیان کرد: چند ماه پیش در یکی دو استان جنوب‌شرقی کشور، طرح پزشکی از راه دور طراحی و سعی شده است، ویزیت از راه دور تقویت شود، استان مرکزی جزو این استان‌ها نبود، اما در موج اول کرونا سامانه ۳۸۳۹ تعریف شد و امر پزشکی از راه دور نیز کلید خورد. البته به دلیل کافی نبودن زیرساخت‌ها تقریبا طرح برچیده شد، اما اخیرا مشاوره از راه دور در بخش ICU مدنظر قرار گرفته است.
 
وی اظهار کرد: در ماه‌های اخیر ۱۰۰ تخت ویژه به تخت‌های ویژه استان افزوده شده است که ۲۰ تخت در بیمارستان آیت‌الله خوانساری به بهره‌برداری رسید و به زودی نیز تعدادی دیگری در بیمارستان امیرالمومنین بهره‌بردرای می‌شود. در طرح مشاوره از راه دور زیرساخت‌های لازم تقویت شده و طی یکی دوهفته آینده تمامی بخش‌های مراقبت ویژه در استان می‌توانند با ICU بیمارستان امیرالمومنین هماهنگ شوند و بیمار از راه دور ویزیت شود.
 
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی با اشاره به تامین متخصص بیهوشی و جراحی برای دو شهرستان استان طی ماه‌های اخیر، گفت: برای شهرستان‌های خنداب و کمیجان متخصص جراحی و بیهوشی معرفی شده، اما تاکنون یک بیمار هم مراجعه نداشته و در صورت ادامه شرایط، تغییر محل خدمت متخصصان محتمل خواهد بود.
 
تهیه فرآورده‌های ضدعفونی فقط از مراکز معتبر
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اراک بیان کرد: برای بیماری کرونا درمان قاطعی وجود ندارد و درمان موجود در قالب تحقیقاتی بر روی بیماران بستری است و دارویی برای عرضه وسیع نیز وجود ندارد به همین دلیل رعایت پروتکل‌های بهداشتی از اهمیت بالایی برخوردار است.
 
دکتر عباس علیمرادیان افزود: در ۶ ماهه نخست امسال ۷۰۰ بازرسی در استان انجام شده است و اقلام غیرمجاز حاوی متانول نیز کشف شده است به همین دلیل توصیه می‌شود که مردم حتما از فرآورده‌های ضدعفونی دارای سیب سلامت استفاده کرد و آنرا از اماکن معتبر مانند داروخانه‌ها، تجهیزات پزشکی و فروشگاه‌های زنجیره‌ای خریداری کنند.
 
۵۳۰۰ مادر باردار واکسن آنفلوآنزا دریافت کردند
در این نشست سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اراک در خصوص واکسن آنفلوآنزا بیان کرد: طی هفته گذشته و هفته جاری در دو نوبت واکسن از وزارت بهداشت تحویل دانشگاه و بین مراکز بهداشت و شبکه‌های بهداشت و درمان شهرستان‌ها توزیع شد.
 
دکتر علی علیمحمدی گفت: براساس دستورالعمل ابلاغ شده مادران باردار در اولویت دریافت واکسن بودند که در این راستا تاکنون ۵۳۰۰ مادر باردار واکسن را دریافت کرده‌اند، در قدم دوم پرسنل بهداشت و درمان قرار دارند که تاکنون بیش از ۹۰ درصد واکسن گرفته اند.
 
وی با بیان اینکه واکسن برای بیماران خاص، پیوندی، دیالیز و ... توزیع و نوبت‌دهی برای تزریق انجام شده است، گفت: برای سازمان زندان‌ها، سالمندان و معلولان نیز توزیع انجام شده است و طی یکی دو روز آینده کار تزریق انجام و از امروز برای جانبازان بیش از ۵۰ درصد کار توزیع دنبال می‌شود. باقی گروه‌های نیازمند نیز از ظرفیت تکمیلی واکسن طی هفته آینده بهره‌مند می‌شوند.
 
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: