تیتر امروز

بایدن و کرونا؛ وعده‌های حساب‌شده، گام‌های بزرگ
ینگه دنیا ۴

بایدن و کرونا؛ وعده‌های حساب‌شده، گام‌های بزرگ

«ینگه دنیا» عنوان ستون ثابت روح الله نخعی روزنامه‌نگار حوزه بین‌الملل در دیدار است که به فضای سیاسی ایالات متحده و تحولات آن می‌پردازد. این شماره به عملکرد بایدن در هفته‌های نخست مسئولیتش پرداخته...

روزنامه عبری‌زبان معاریو فاش کرد، با توجه به پیامد‌های توافق‌های صلح امارات و بحرین با رژیم صهیونیستی، فرانسه آماده کنار گذاشتن راهکار تشکیل دو کشور و ارائه یک راهکار متفاوت است.

کد خبر: ۷۲۹۸۱
۱۴:۲۲ - ۱۶ مهر ۱۳۹۹

دیدارنیوز ـ روزنامه معاریو رژیم صهیونیستی به نقل از منابع دیپلماتیک فرانسوی نوشت: پاریس موضع خود را نسبت به حل نزاع فلسطین و اسرائیل تغییر می‌دهد و بعید نیست یک راهکار متفاوت از راهکار تشکیل دو کشور ارائه کند.
 
به گفته این منابع، رویکرد فرانسه برای حل نزاع فلسطین و رژیم صهیونیستی به موضع آمریکا نزدیک شده است و پاریس نمی‌تواند با تمام توان خود از راهکار تشکیل دو کشور حمایت کند آن هم در زمانی که اجرای آن دشوار است.
 
این روزنامه نوشت: به رغم اینکه موضع رسمی فرانسه این است که همچنان راهکار تشکیل دو کشور بهترین راه‌حل برای حل و فصل نزاع است، اما امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهوری فرانسه در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل بدون اینکه به راهکار تشکیل دو کشور بپردازد، درباره مذاکراتی صحبت کرد که به فلسطینی‌ها اجازه دستیابی به حقوقشان را بدهد.
 
معاریو همچنین بخشی از اظهارات ارک دانون، سفیر فرانسه در تل‌آویو در مقابل گروه لابی یهودیان در اروپا را ذکر کرد. دانون گفت: ما هرگز به نیابت از فلسطینی‌ها مذاکرات برگزار نمی‌کنیم. این یک مساله دوجانبه است. باید به تحولات و واقعیت جدید توجه کرد و به میز مذاکرات بازگشت.
 
این دیپلمات فرانسوی گفت: هیچ کسی نمی‌داند نتیجه نهایی چه خواهد شد، یک کشور، دو کشور، با قدس یا بدون قدس. ما معتقدیم که راهکار تشکیل دو کشور بهترین راهکار است. اما این به معنای این نیست که با راهکار دیگری مخالف خواهیم بود. ما تمام آنچه را فلسطینی‌ها و اسرائیلی‌ها با آن توافق کنند، می‌پذیریم.
 
سفیر فرانسه دلیل تحول موضع این کشور را توافق‌های صلح امارات و بحرین با رژیم صهیونیستی دانست و گفت: شش ماه پیش کسی تصور نمی‌کرد اسرائیل و امارات و بحرین توافق‌های ابراهیم را امضا کنند. خاورمیانه به دلیل تحول مواضع آمریکا، ایران و ترکیه به طور کامل درحال تغییر است و اسرائیل به یک قدرت منطقه‌ای تبدیل شده است.
 
 وی گفت: فلسطینی‌ها باید این را درک کنند که جایگاهشان در جهان عربی و بین‌المللی ضعیف شده است. اکنون باید بر بازگشت به مذاکرات متمرکز شد. فلسطینی‌ها هیچ روزی بیشتر از امروز ضعیف نبوده‌اند و ممکن است همه چیز را از دست دهند.
 
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: