تیتر امروز

خرابکاری جدید در نطنز؟
اسرائیل در تکاپوی برهم زدن میز مذاکرات وین

خرابکاری جدید در نطنز؟

شب گذشته رئیس سازمان انرژی اتمی در برنامه تلویزیونی نگاه یک از دستاورد‌های هسته‌ای کشور می‌گوید، صبح خبر از وقوع حادثه در بخشی از شبکه توزیع برق تاسیسات غنی‌سازی نطنز می‌آید. آیا حمله دیگری رخ...
بازگشت به برجام در یک قدم!
گفتگوی دیدار با محسن پاک آیین دیپلمات سابق

بازگشت به برجام در یک قدم!

سومین نشست هجدمین کمیسیون مشترک برجام برگزار شده است و هیات‌های مذاکره کننده به کشور‌های خود برای مشورت بازگشته‌اند. سوال اصلی این است که آینده برجام به کدام سمت می‌رود؟

ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهوری روسیه با بیان اینکه مردم در قره‌باغ در حال مرگ هستند، خواستار پایان یافتن فوری درگیری‌ها بین جمهوری‌های آذربایجان و ارمنستان شد.

کد خبر: ۷۲۹۶۷
۱۳:۰۱ - ۱۶ مهر ۱۳۹۹

دیدارنیوز ـ به گزارشی از مسکو پوتین روز چهارشنبه در مصاحبه خبرگزاری تاس روسیه تصریح کرد: حوادث قره‌باغ یک فاجعه است ما بسیار نگران هستیم.
 
پوتین بار دیگر بر لزوم برقراری آتش بس در قره باغ تاکید کرد و افزود با استفاده از همه ظرفیت‌ها به تلاش‌های خود برای حل این بحران ادامه خواهیم داد.
 
طی روز‌های اخیر تنش‌ها بر سر منطقه قره باغ بین جمهوری آذربایجان و ارمنستان به میزان قابل ملاحظه‌ای افزایش یافته است.
 
جمهوری آذربایجان در این مناقشه با تکیه بر اصل حفظ تمامیت ارضی کشور‌ها خواستار پایان اشغالگری ارمنستان شده و از سوی دیگر طرف ارمنی با استناد به اصل "حق تعیین سرنوشت" خواستار به رسمیت شناخته شدن حقوق ارامنه شده است.
 
گروه مینسک شامل سران روسیه، آمریکا و فرانسه که با هدف میانجیگری بین دو طرف شکل گرفته است در مدت بیش از دو دهه فعالیت خود کارکرد موثری نداشته است. 
 
پوتین در مصاحبه با تاس همچنین در درباره اوضاع قرقیزستان گفت که اوضاع نگران کننده است، امیدواریم که تنش به صورت مسالمت آمیز حل و فصل شود
 
رئیس جمهوری روسیه با اشاره به در پیش رو بودن انتخابات ریاست جمهوری آمریکا اظهار داشت: در تبلیغات انتخابات این کشور شاهد لفاظی‌های شدید ضد روسیه هستیم. 
 
در عین حال وی گفت: روسیه با هر رئیس جمهوری مورد اعتماد مردم آمریکا کار خواهد کرد.
 
پوتین تصریح کرد، ترامپ بار‌ها از گسترش روابط با روسیه سخن گفته است و مسکو این موضوع را ارزشمند می‌داند.
 
منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: