تیتر امروز

بازگشت به برجام برای دولت بایدن حیاتی است
ترجمه اختصاصی دیدار از میزگرد رادیو ملی آمریکا

بازگشت به برجام برای دولت بایدن حیاتی است

رادیوی ملی آمریکا میزگرد کوتاهی در مورد رویکرد دولت باید به برجام برگزار کرده است. میزگردی که گزاره مشترک آن حیاتی بودن بازگشت به برجام برای استراتژی کلی سیاست خارجی دولت بایدن است.
دومینوی تروریسم اسرائیلی؛ صبر استراتژیک ایران

دومینوی تروریسم اسرائیلی؛ صبر استراتژیک ایران

اسرائیل دومینویی از اقدامات خرابکارانه و تروریستی علیه ایران را از مدت‌ها قبل کلید زده است. مذاکرات وین صهیونیست‌ها را نگران کرده و حالا با جدیت بیشتری سعی در ویران کردن روند احیای برجام دارند.

منتقد کرملین برای نخستین بار از زمان ترخیص از بیمارستانی در برلین با یک وبلاگ‌نویس روس برجسته در یوتیوب مصاحبه ویدیویی دو ساعته انجام داد.

کد خبر: ۷۲۹۱۹
۱۴:۱۰ - ۱۵ مهر ۱۳۹۹
ناوالنی: مقام‌های روسیه مرا تهدید می‌دانند
 
دیدارنیوز - به نقل از خبرگزاری رویترز، الکسی ناوالنی، منتقد ۴۴ ساله کرملین در مصاحبه روز دوشنبه گفت: وضعیت جسمانی من خیلی بهتر شده و پزشکان از سرعت بهبودی من متعجب شده‌اند اما دستانم به شدت می‌لرزد و تحت فیزیوتراپی قرار دارم.

ناوالنی پس از بیهوش شدن در یک پرواز داخلی در سیبری در ماه اوت، اخیرا از کما بیرون آمد. وی برای معالجه به برلین منتقل شد و پزشکان آلمانی می‌گویند که ناوالنی با گاز اعصاب روسی نوویچوک مسموم شده است.

این منتقد کرملین معتقد است که سرویس‌های اطلاعاتی روسیه او را با یک عامل اعصاب مسموم کردند چون مقام‌ها او را تهدیدی در آستانه انتخابات پارلمانی سال آتی می‌دیدند.

ناوالنی گفت: آنها متوجه شدند که پیش از انتخابات دوما مشکلات بسیار بسیار بزرگی آنها را تهدید می‌کند. نمی‌دانم چطور یک عامل اعصاب توانسته به داخل سیستم بدنم نفوذ کند اما ممکن است من وسیله‌ای را لمس کرده باشم.

اظهارات این سیاستمدار ضد پوتین در حالی مطرح می‌شود که کرملین بارها این ادعاها را رد کرده و تاکید می‌کند هرگونه موضعی دال بر اینکه ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه یا مقام‌های روس در وضعیت کنونی ناوالنی مقصر هستند، نادرست است.  
 
 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: