تیتر امروز

دومینوی تروریسم اسرائیلی؛ صبر استراتژیک ایران

دومینوی تروریسم اسرائیلی؛ صبر استراتژیک ایران

اسرائیل دومینویی از اقدامات خرابکارانه و تروریستی علیه ایران را از مدت‌ها قبل کلید زده است. مذاکرات وین صهیونیست‌ها را نگران کرده و حالا با جدیت بیشتری سعی در ویران کردن روند احیای برجام دارند.

معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: حضور پزشکان خانواده در فارس یکی از دلایل مدیریت موفق در مقابله با کرونا ویروس بوده است.

کد خبر: ۷۲۸۹۴
۱۱:۲۱ - ۱۵ مهر ۱۳۹۹
حضور پزشکان خانواده؛ از دلایل مدیریت موفق کرونا در فارس
 
دیدارنیوز - دکتر علیرضا رییسی در نشست ستاد اجرایی پزشک خانواده شهری استان فارس افزود: این ویروس همه انرژی و توان نظام سلامت را گرفته است و روزی نیست که خبر شهادت یکی از همکاران را نشنویم.

وی از پزشکان خانواده به دلیل تلاش و نقش موثری که در مقابله با کووید ۱۹ داشته اند تقدیر کرد و افزود: راه اندازی خانه های بهداشت عشایری به عنوان یک حرکت خوب و بزرگ برای نظام سلامت کشور، از شیراز، مهد فرهنگ و علم پزشکی بوده است که امیدواریم در تمام کشور توسعه یابد.
 
دکتر رییسی یکی از توانمندی ‌های کشور در مقابله با بیماری ها را وجود نظام شبکه بهداشت و درمان در سطح روستا ها و شهرها عنوان و خاطرنشان کرد: اگر این نظام نبود، بیمارستان ها توان پذیرش این حجم بیماران را نداشتند و با مشکلات زیادی روبرو می شدیم.

معاون بهداشت وزارت بهداشت حضور پزشکان خانواده به ویژه در شرایط بحرانی را بسیار موثر دانست و گفت: در حال حاضر اجرای برنامه پزشک خانواده همانند روزهای سخت آغازین اجرای آن نیست، فرهنگ سازی شده، پرونده الکترونیک راه اندازی و زیرساخت ها فراهم شده است.

وی تصریح کرد: مصمم هستیم با حمایت وزیر بهداشت تا پایان امسال اکثر استان های کشور تحت پوشش پزشک خانواده قرار گیرند. با توجه به پیشرو بودن فارس و مازندران در اجرای برنامه پزشک خانواده، لازم است برای ارتقا، تقویت و رفع چالش های موجود راهکار ارائه شود.

بنابراعلام روابط عمومی معاونت بهداشت وزارت بهداشت، دکتر رییسی یادآور شد: با ورود پزشکان خانواده در امر غربالگری، مرحله اول و دوم این برنامه به طور کامل انجام شد و امیدواریم شاخص های بهداشتی در فارس همچنان بهبود یابد.

گفتنی است در این نشست رییس و معاونین دانشگاه علوم پزشکی شیراز، اعضای ستاد استانی و نمایندگان پزشکان خانواده و مراقبان سلامت حضور داشتند و مهمترین مسائل و مشکلات در زمینه اجرای پزشک خانواده مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
 
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: