یکی از مسئولان ارشد سابق شاباک فاش کرد محمد بن سلمان بارها نور خورشید تل‌آویو را احساس کرده است.

کد خبر: ۷۲۸۸۳
۱۰:۲۸ - ۱۵ مهر ۱۳۹۹
مسئول ارشد سابق شاباک: محمد بن سلمان بارها به تل‌آویو سفر کرده است
 
دیدارنیوز - یک مسئول ارشد سابق شاباک به روزنامه اورشلیم‌پست گفت: مسئله فلسطین دیگر مورد توجه کشورهای عربی نیست. این تحول به خاطر وضعیت استراتژیک خاورمیانه است. کشورهای عربی که در مسیر عادی‌سازی روابط با اسرائیل پیش می‌روند در این باره توجهی به محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین نمی‌کنند.

ارک بارینگ، رئیس سابق بخش مبارزه با تروریسم در قدس اشغالی و کرانه باختری گفت: مسئله فلسطین مورد توجه کشورهای عربی نیست. عباس چند سال دیگر بیشتر نمی‌ماند. ۸۴ سال دارد و مشکلات جسمانی زیادی هم دارد.

وی گفت: جهان عربی اکنون می‌گوید روابط با اسرائیل مهم‌تر از مسئله فلسطین است که عباس نمی‌تواند در آینده آن را حل کند. با اینکه این یک تحول ریشه‌ای است اما این نوع تحول بخشی جدایی‌ناپذیر از فرهنگ عربی است.

وی گفت: کشورهای عربی از طریق عادی‌سازی به دنبال دستیابی به منافع زیادی هستند. به عنوان مثال یکی از این دستاوردها دستیابی امارات به جنگنده‌های اف ۱۶ به عنوان پاداش است. توجه کشورهای شورای همکاری خلیج (فارس) به اسرائیل و آمریکا وسیع‌تر است و شامل دستیابی به توانایی‌های تکنولوژی جدید و مهارت‌های کشاورزی و سرمایه‌گذاری‌های خارجی است. این اهتمام و توجه در نسل جدیدی از رهبران عرب مثل محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان وجود دارد که طبق گزارشات رسانه‌های خارجی بارها نور خورشید تل آویو را احساس کرده است.
 
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: