تیتر امروز

نحوه‌ کمک به افراد آسیب‌پذیرِ اطرافمان در بحران کرونا
«دیدار؛ یاری متقابل» - قسمت دوم

نحوه‌ کمک به افراد آسیب‌پذیرِ اطرافمان در بحران کرونا

سلسله مطالب «دیدار؛ یاری متقابل» به مفهوم همیاری اجتماعی در دوران همه‌گیری کرونا می‌پردازد. در این قسمت به شیوه‌های مختلف کمک به افراد آسیب‌پذیری پرداخته شده است که در اطراف ما زندگی می‌کنند.

معاون سیاسی، امنیتی استانداری کرمانشاه با تاکید بر اینکه اربعین امسال ایران هیچ برنامه‌ای برای اعزام زوار به عراق ندارد، از زوار خواست به مرز‌ها نیایند.

کد خبر: ۷۲۸۴۴
۱۷:۰۰ - ۱۴ مهر ۱۳۹۹

دیدارنیوز ـ حسین خوش اقبال در جلسه امروز (۱۴ مهر) کمیته امنیتی انتظامی ستاد اربعین استان کرمانشاه با اشاره به نزدیکی اربعین حسینی گفت: امسال تصمیم گیری در خصوص راهپیمایی اربعین و سایر برنامه‌های این ایام به ستاد ملی کرونا واگذار شده و این ستاد هم تاکنون هرگونه راهپیمایی و تجمع را در اربعین امسال ممنوع کرده است.
 
خوش اقبال تصریح کرد: امسال ایران هیچ برنامه‌ای برای حضور در راهپیمایی اربعین ندارد و حتی ۱۵۰۰ نفر ظرفیتی هم که کشور عراق قرار بود از طریق هوایی از ایران پذیرش داشته باشد با مخالفت ستاد ملی کرونا لغو شده و هیچ زائری به عراق اعزام نمی‌شود.
 
معاون سیاسی امنیتی استانداری کرمانشاه با بیان اینکه تمام مرز‌های کشور برای تردد زوار به عراق بسته است، گفت: مرز خسروی در استان کرمانشاه هم مانند سایر مرز‌ها برای تردد زوار بسته است و اجازه خروج از این مرز به هیچ زائری داده نمی‌شود، بنابراین از زوار می‌خواهیم به مرز‌های استان نیایند.
 
وی افزود: همچنین از مردم می‌خواهیم حتما اخبار اربعین را از رسانه‌های رسمی پیگیری کرده و به شایعات در این باره توجه نکنند و بدانند امسال هیچ زائری به عراق اعزام نمی‌شود.
 
معاون سیاسی امنیتی استانداری کرمانشاه تاکید کرد: تمام این محدودیت‌ها برای حفظ سلامت خود مردم است و از مردم می‌خواهیم همراهی کرده تا از موج سوم کرونا که بسیار شدید هم هست، با کمترین هزینه عبور کنیم.
 
وی افزود: امسال کرونا ما را از زیارت امام حسین (ع) محروم کرد و قطعا این شرایط برای خود ما هم سخت است و از زوار می‌خواهیم به مرز‌ها نیایند و این شرایط را سخت‌تر نکنند.
 
خوش اقبال تصریح کرد: امسال همه باید به فرمایش مقام معظم رهبری دعا کنیم که هرچه سریعتر این بیماری برطرف شده تا بتوانیم اربعین سال آینده را با شکوه هرچه بیشتر برگزار کنیم.
 
کرونا ۵۶۱ خانوار کرمانشاهی را داغدار کرده است
معاون سیاسی امنیتی استانداری کرمانشاه همچنین با اشاره به وضعیت نامطلوب کرونا در کشور و استان گفت: در حال حاضر کل کشور در وضعیت قرمز کرونا است و شرایط در استان هم خوب نیست و آمار مبتلایان و فوتی‌های کرونا سیر صعودی دارد.
 
وی از جان باختن ۱۵ بیمار کرونایی تنها در ۲۴ ساعت گذشته در استان خبر داد و افزود: این آمار حقیقتا نگران کننده است و زنگ هشداری برای مردم استان محسوب می‌شود.
 
این مسئول افزود: کرونا از ابتدای شیوع خود در استان تاکنون ۶۵۱ نفر را به کام مرگ کشانده و ۶۵۱ خانوار را دغدار کرده که آمار قابل تامل و نگران کننده است.
 
خوش اقبال تصریح کرد: هم اکنون ۵۲۷ نفر در مراکز درمانی استان بستری هستند و با کرونا دست و پنجه نرم می‌کنند و اگر این روند ادامه داشته باشند ظرفیت بیمارستان‌های استان به زودی پُر خواهد شد.
 
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: