تیتر امروز

خرابکاری جدید در نطنز؟
اسرائیل در تکاپوی برهم زدن میز مذاکرات وین

خرابکاری جدید در نطنز؟

شب گذشته رئیس سازمان انرژی اتمی در برنامه تلویزیونی نگاه یک از دستاورد‌های هسته‌ای کشور می‌گوید، صبح خبر از وقوع حادثه در بخشی از شبکه توزیع برق تاسیسات غنی‌سازی نطنز می‌آید. آیا حمله دیگری رخ...
بازگشت به برجام در یک قدم!
گفتگوی دیدار با محسن پاک آیین دیپلمات سابق

بازگشت به برجام در یک قدم!

سومین نشست هجدمین کمیسیون مشترک برجام برگزار شده است و هیات‌های مذاکره کننده به کشور‌های خود برای مشورت بازگشته‌اند. سوال اصلی این است که آینده برجام به کدام سمت می‌رود؟

با نزدیک شدن به ایام اربعین حسینی بارها تاکید شده که امسال بخاطر کروناویروس راهپیمایی اربعین در کشور عراق برگزار نخواهد شد اما با این وجود همچنان بازار شایعات و اخبارتایید نشده‌ای که از حرکت برخی هموطنان به سمت مرزها خبر می‌دهد داغ است، در این میان جانشین فرمانده ناجا صراحتا اعلام کرده که امسال نه مراسم راهپیمایی اربعین برگزار خواهد شد و نه می‌توان در ایام اربعین به کشور عراق سفر کرد.

کد خبر: ۷۲۷۱۴
۰۸:۵۳ - ۱۳ مهر ۱۳۹۹
اتمام حجت پلیس: امسال سفری در ایام اربعین به عراق انجام نخواهد شد
 
دیدارنیوز - سردار قاسم رضایی درباره وضعیت مرزهای چهارگانه تردد زمینی زائران اربعین به سمت کشور عراق، گفت:‌ یکی از انتظارات ماموران پلیس فرارسیدن اربعین و یافتن توفیق دوباره برای بدرقه و استقبال از زائران حضرت سیدالشهدا و امیرالمومنین بود و همه ما بسیار متاثر شدیم که امسال به دلیل شرایطی که درپی شیوع ویروس کرونا پیش آمد این توفیق از ما سلب شد. 

وی با بیان اینکه مسئولان کشور عراق به دلایل بهداشتی امسال هیچ زائری را چه به صورت زمینی و چه به صورت هوایی نمی‌پذیرند، گفت:‌صراحتا تاکید می‌کنم که مرز بسته است و ترددی برای زائران انجام نخواهد شد، بنابراین از مردم تقاضا می‌کنم که به شایعات و اخبار ضدونقیض توجه نکرده و به مرزها مراجعه نکنند. 

جانشین فرمانده ناجا با بیان اینکه ما قطع به یقین اجازه خروج از کشور را نخواهیم داد، گفت: در حال حاضر و مخصوصا پس از پیام حضرت آقا در مورد راهپیمایی اربعین امسال میزان مراجعات به مرز کمتر شده اما اگر افرادی مراجعه کنند مرزبانی و ماموران مستقر آنها را باز خواهند گرداند.

رضایی تصریح کرد:‌ عاشقان اربعین و حضرت سیدالشهدا امسال دعا کنند و عاشقانه به حضرت شکوه و ناله کنند که انشا الله از سال‌های بعد این مسیر بازشده و دوباره توفیق زیارت و خدمتگزاری به زائران حاصل شود. 
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: