تیتر امروز

نحوه‌ کمک به افراد آسیب‌پذیرِ اطرافمان در بحران کرونا
«دیدار؛ یاری متقابل» - قسمت دوم

نحوه‌ کمک به افراد آسیب‌پذیرِ اطرافمان در بحران کرونا

سلسله مطالب «دیدار؛ یاری متقابل» به مفهوم همیاری اجتماعی در دوران همه‌گیری کرونا می‌پردازد. در این قسمت به شیوه‌های مختلف کمک به افراد آسیب‌پذیری پرداخته شده است که در اطراف ما زندگی می‌کنند.

رییس کمیته ملی المپیک با اشاره به فشار‌های سنگین وارد شده به ورزش ایران از سوی دشمنان، تصریح کرد: آن‌ها به دنبال تعلیق ورزش ایران هستند.

کد خبر: ۷۲۶۹۰
۱۴:۳۷ - ۱۲ مهر ۱۳۹۹

دیدارنیوز ـ در نشستی با حضور رییس سازمان برنامه و بودجه، وزیر ورزش و جوانان و جمعی از روسای فدراسیون‌های ورزشی که در محل آکادمی ملی المپیک برگزار شد، رضا صالحی امیری با اشاره به اینکه اگر بنا است اتفاقی در کشور در حوزه فدراسیون‌های ورزشی رخ دهد باید اختیارات و مسئولیت‌ها همراه شوند، اظهار کرد: نیازمند اصلاح اساسنامه فدراسیون‌های ورزشی هستیم که به شورای نگهبان رفته، اما متوقف شده است.
 
وی ادامه داد: باید تغییر ساختار ورزش کشور را در دستور کار قرار دهیم چرا که با چرخه معیوبی مواجه هستیم و باید این وضعیت را اصلاح کنیم.
 
رییس کمیته ملی المپیک با اشاره به فشار بی امان تحریم و کرونا بر ورزش کشور، گفت: به دلیل محدودیت‌ها همه بحث‌های مرتبط با ورزش در اتاق‌های در بسته انجام می‌شود و امکان بازنمایی فشار وارده به ورزش کشور عملا وجود ندارد. باید بگوییم دشمنان به دنبال تعلیق ورزش ایران هستند تا ظرفیتی را که امکان ساز شادی و نشاط در جامعه است را از بین ببرند.
 
صالحی امیری افزود: علاوه بر این با محدودیت جدی منابع، امکانات و سخت افزار مواجه هستیم و تغییر نرخ ارز فشار سنگینی را به وزارت ورزش، کمیته ملی ملی المپیک و فدراسیون‌های ورزشی وارد کرده است.
 
وی با اعلام نیاز به ۱.۵ تا ۲ میلیون دلار ارز برای حضور در المپیک، اعلام کرد: سال گذشته ۵۰۰ هزار دلار تامین کردیم و در سال جاری نیز باید حدود یک میلیون دلار خریداری کنیم و این در حالی است که قیمت ارز پنج برابر شده است.
 
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: