تیتر امروز

نحوه‌ کمک به افراد آسیب‌پذیرِ اطرافمان در بحران کرونا
«دیدار؛ یاری متقابل» - قسمت دوم

نحوه‌ کمک به افراد آسیب‌پذیرِ اطرافمان در بحران کرونا

سلسله مطالب «دیدار؛ یاری متقابل» به مفهوم همیاری اجتماعی در دوران همه‌گیری کرونا می‌پردازد. در این قسمت به شیوه‌های مختلف کمک به افراد آسیب‌پذیری پرداخته شده است که در اطراف ما زندگی می‌کنند.

نامزد دموکرات رقابت ۲۰۲۰ آمریکا ژست بشردوستانه به خود گرفته و مدعی است در صورت پیروزی در انتخابات، ریاض را از بابت قتل خاشقجی و جنگ یمن مواخذه خواهد کرد.

کد خبر: ۷۲۶۳۵
۰۹:۱۴ - ۱۲ مهر ۱۳۹۹

دیدارنیوز ـ به نقل از میدل ایست آی، جو بایدن نامزد دموکرات انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا، مدعی است چنانچه رئیس‌جمهور بعدی این کشور شود؛ در روابط با ریاض تجدیدنظر کرده و به حمایت از سعودی‌ها در جنگ یمن خاتمه می‌دهد تا به این ترتیب، مطمئن شود که آمریکا برای فروش تسلیحات و خرید نفت، از ارزش‌های خود کوتاه نمی‌آید.
 
وی در ادامه مدعی شد که در آمریکای تحت زمامداری وی، تعهد به ارزش‌های دموکراتیک و حقوق بشر حتی وقتی پای نزدیک‌ترین متحدان واشنگتن در میان باشد؛ در اولویت قرار خواهد گرفت.
 
بایدن که این وعده‌های به ظاهر انسان‌دوستانه را در سالگرد قتل جمال خاشقجی منتقد سعودی بیان می‌کرد؛ افزود: دو سال قبل، عمال سعودی که گفته می‌شود تحت فرمان محمد بن سلمان ولیعهد عربستان بودند؛ خاشقجی روزنامه‌نگار و شهروند آمریکایی را به قتل رسانده و جسد او را تکه تکه کردند. جرمی که او بهایش را به قیمت جانش داد؛ انتقاد از سیاست‌های دولت ریاض بود.
 
گفتنی است: بایدن این روز‌ها در تلاش برای ایجاد وجه تمایز با دونالد ترامپ نامزد حزب جمهوریخواه در انتخابات ۲۰۲۰، به هر دستاویزی چنگ می‌زند. در حالی که ترامپ به رغم قتل فجیع خاشقجی که ۲ سال پیش در کنسولگری عربستان در استانبول رخ داد؛ همچنان از خاندان آل سعود دفاع می‌کند؛ بایدن از تجدید نظر در رابطه با آن‌ها حرف می‌زند، اما نمی‌گوید دایره این تغییر رفتار تا کجا پیش می‌رود. وی همچنین از پایان حمایت از جنگ یمن سخن می‌گوید، اما آیا این وعده، خاطره حمایت او از اشغال عراق در سال ۲۰۰۳ را محو می‌کند. در هر صورت با توجه به سابقه هر دو نامزد انتخاباتی آمریکا در جنگ‌طلبی، نباید وعده‌های حقوق‌بشری‌شان را چندان جدی گرفت.
 
منبع: مهر
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: