«سید عمار حکیم» رهبر «جریان حکمت ملی» و «ائتلاف عراقیون» در دیدار با «متیو تولر» سفیر ایالت متحده آمریکا در بغداد تاکید کرد که کشورش به عرصه تعرض به همسایگان تبدیل نخواهد شد.

کد خبر: ۷۲۵۴۷
۱۵:۵۰ - ۰۹ مهر ۱۳۹۹

دیدارنیوز ـ به نقل از دفتر رسانه‌ای جریان حکمت ملی عراق، حکیم و تولر در این دیدار درباره تازه‌ترین تحولات و اوضاع سیاسی عراق و منطقه و روابط دوجانبه بین بغداد و واشنگتن گفتگو کردند.
 
در این دیدار که در دفتر جریان حکمت ملی در بغداد برگزار شد، حکیم ضمن محکوم کردن حملات به هیات‌های دیپلماتیک در عراق اضافه کرد که این اقدام از جانب همه محکوم و غیر قابل پذیرش است و دولت عراق باید با این حملات که خطری برای امنیت شهروندان عراقی محسوب می‌شود، مقابله کند.
 
رهبر جریان حکمت ملی در ادامه ضمن اشاره به اهمیت روابط دوجانبه بغداد و واشنگتن و فعال‌سازی آن در سطح سیاسی و اقتصادی، بر اهمیت گفتگو‌های دوجانبه در شکل دادن به این روابط که ضامن منافع عراق و حفظ حاکمیت آن باشد، تاکید کرد.
 
وی همچنین گفت که عراق به هیچ وجه وارد سیاست محوربندی‌ها نمی‌شود و اجازه تبدیل شدن به صحنه‌ای برای تعرض به کشور‌های همسایه را نخواهد داد.
 
حکیم در پایان گفت که عراق با توجه به تمدن و روابط قابل قبول با همه و نگرشی که نسبت به نزدیک‌سازی دیدگاه‌ها و دور کردن تنش از منطقه دارد، می‌تواند نقش میانجیگر میان کشور‌های منطقه را ایفا کند.
 
منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: