تیتر امروز

دومینوی تروریسم اسرائیلی؛ صبر استراتژیک ایران

دومینوی تروریسم اسرائیلی؛ صبر استراتژیک ایران

اسرائیل دومینویی از اقدامات خرابکارانه و تروریستی علیه ایران را از مدت‌ها قبل کلید زده است. مذاکرات وین صهیونیست‌ها را نگران کرده و حالا با جدیت بیشتری سعی در ویران کردن روند احیای برجام دارند.

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان تهران از برگزاری نشست مجازی گردشگری معدن در روز پنجشنبه خبر داد.

کد خبر: ۷۲۵۳۶
۱۴:۳۰ - ۰۹ مهر ۱۳۹۹

دیدارنیوز ـ به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تهران، پرهام جانفشان به مناسبت برگزاری این نشست، گفت: یکی از جاذبه‌های زمین گردشگری کشور، معادن است که باعنوان «زمین گردشگری معادن» شناخته می‌شود. از جمله مواردی که جذابیت خاصی برای مردم دارد، مشاهده معادن روباز و زیرزمینی، روش‌های اکتشاف و استخراج آن‌ها، دستگاه‌ها و ماشین‌آلات مورد استفاده برای استخراج معادن، مشاهده انواع کانی‌ها و سنگ‌ها به‌ویژه سنگ‌های قیمتی و جواهر است.
 
او با اشاره به سخنان وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در مراسم گرامیداشت روز جهانی جهانگردی که بر لزوم توسعه گردشگری معدن تاکید داشت، یادآور شد: معرفی درست ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری در گردشگری معدن و ایجاد تعامل و همکاری با دستگاه‌های همسو در این حوزه، یکی از اهداف ما است.
 
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تهران ادامه داد: تولیدات هنرمندان صنایع دستی در رشته تراش سنگ‌های قیمتی و نیمه‌قیمتی روی سنگ‌هایی انجام می‌شود که از معادن داخل کشور استخراج می‌شود و این ظرفیت وجود دارد تا با برندسازی توسعه و صادرات صنایع دستی در بخش سنگ‌های قیمتی و نیمه‌قیمتی را نیز شاهد باشیم.
 
امیر اسماعیل شاهسوارانی ـ کارشناس ارشد حوزه معدن و مدرس نشست مجازی ظرفیت‌های گردشگری معدن ـ نیز گفت: ایجاد یک کاربری جذاب و فراهم کردن مسائل ایمنی و زیرساخت‌های لازم برای معادن متروک می‌تواند باعث توجه گردشگران به این بخش و توسعه گردشگری معدن در کشور شود، یک معدن که دیگر ذخیره قابل استخراجی از جمله مواد معدنی، سنگ‌ها و کانی‌های قیمتی نداشته باشد، به‌جای تبدیل آن به یک مکان متروک می‌تواند یکی از منابع درآمدزایی و اشتغال‌زایی باشد.
 
او بیان کرد: دیدن مراحل استخراج از یک معدن در حال فعالیت با رعایت تمام مسائل ایمنی می‌تواند برای گردشگران بسیار جذاب و دیدنی باشد و با توجه به تعداد و تنوع بالای معادن فعال در کشور این ظرفیت برای حضور گردشگران داخلی و خارجی وجود دارد.
 
این کارشناس ارشد مسائل معدن افزود: معدن در ایران تاریخ چندهزارساله دارد و بخشی از فعالیت ایرانیان در گذشته کار در معادن بوده است که شنیدن و دیدن این پیشینه و تاریخ از معدن در ایران می‌تواند برای گردشگران جذاب باشد.
 
او با اشاره به مقوله استفاده از معادن نمک در دنیا برای درمان بعضی بیماری‌ها، اظهار کرد: معادن نمک در منطقه گرمسار نیز با ایجاد یک سرمایه‌گذاری هدفمند می‌تواند در حوزه گردشگری سلامت فعال باشد.
 
برای حضور در این نشست مجازی می‌توان با ارسال پیامک به شماره ۵۰۰۰۵۴۲۰۲۰ اقدام کرد.
 
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: