تیتر امروز

نحوه‌ کمک به افراد آسیب‌پذیرِ اطرافمان در بحران کرونا
«دیدار؛ یاری متقابل» - قسمت دوم

نحوه‌ کمک به افراد آسیب‌پذیرِ اطرافمان در بحران کرونا

سلسله مطالب «دیدار؛ یاری متقابل» به مفهوم همیاری اجتماعی در دوران همه‌گیری کرونا می‌پردازد. در این قسمت به شیوه‌های مختلف کمک به افراد آسیب‌پذیری پرداخته شده است که در اطراف ما زندگی می‌کنند.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی در سخنانی با اشاره به جنگ سال ۱۹۴۸ که در جهان عرب به "نکبت" مشهور است، مدعی شد، "فلسطینی‌ها بیش از نیم قرن قبل جنگی را علیه اسرائیل آغاز کردند".

کد خبر: ۷۲۵۱۵
۱۳:۰۲ - ۰۹ مهر ۱۳۹۹

دیدارنیوز ـ به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل درباره خبرهای منتشر شده از خاورمیانه یعنی امضای توافقنامه‌های صلح با امارات و بحرین مدعی شد: توافقنامه‌های صلح برکات صلح و فواید گسترده‌ای را در تقویت همکاری‌ها در حوزه‌های تجارت، سرمایه‌گذاری، حمل و نقل، گردشگری و دیگر زمینه‌ها برای مردم ما به ارمغان خواهد آورد.
 
نخست وزیر رژیم صهیونیستی در ادامه اطمینان داد "کشورهای عربی و اسلامی دیگری به زودی و حتی خیلی زودتر به دامنه صلح ملحق خواهند شد و فلسطینی‌ها اعتراف خواهند کرد که دیگر حق وتو کردن صلح را ندارند".
 
نتانیاهو در ادامه باز هم مدعی شد: "آن خبرها درباره صلح در پی تغییر شدیدی که بر ساختارهای شکست خورده گذشته رخ داد، منتشر شدند، به این شکل که فلسطینی‌ها برای دوره‌ای طولانی‌تر از آنچه باید، حق وتو را بر برقراری صلح میان اسرائیل و جهان عرب تحمیل کردند، از جمله آن ساختارها "درخواست از اسرائیل برای عقب‌نشینی تا مرزهای ۱۹۶۷ بوده است"".
 
نتانیاهو در ادامه مدعی شد: در طول ده‌ها سال از هرگونه پیشرفتی ممانعت شده و این پیشرفت‌ها در گروی خواسته‌های غیر واقعی فلسطینی‌ها بود که از جمله آنها درخواست از اسرائیل برای عقب‌نشینی تا مرزهای ۱۹۶۷ است، همچنین از اسرائیل خواسته شده امنیت خود را به دست برخی طرف‌ها بسپارد و ده‌ها هزار یهودی را از خانه‌هایشان جدا کرده و یا میلیون‌ها فلسطینی آواره شده از "جنگی که آنها بیش از نیم قرن قبل علیه اسرائیل آغاز کردند"، در اراضی خود جای دهد.
 
او در ادامه مدعی شد: هیچ دولت اسرائیلی نمی‌تواند این خواسته‌ها را قبول کند، با این وجود بسیاری در جامعه جهانی طی سال‌های متعدد خواستار تسلیم در برابر خواسته‌های پوچ طرف فلسطینی شدند که در نتیجه آن زمان با ارزشی به جای اینکه صرف تلاش برای رسیدن به یک راه‌حل عملی شود، در تلاش برای پیشروی با توهمی غیر واقعی هدر رفت، اما دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا راه دیگری را برای برقراری صلح انتخاب کرد به این شکل که قدس را به عنوان "پایتخت اسرائیل" و نیز "حاکمیت اسرائیل بر ارتفاعات جولان" را به رسمیت شناخت و طرح صلح عملی را پیشنهاد کرد که در آن حق اسرائیل به رسمیت شناخته شده، به نیازهای امنیتی اسرائیل پاسخ داده شده و در صورتی که فلسطینی‌ها با اسرائیل صلح کنند، مسیری شرافتمندانه و واقعی برای پیشرفت در اختیار آنها قرار می‌دهد.
 
نتانیاهو در پایان نیز مدعی شد: "اسرائیل و کشورهایی در سراسر جهان عرب نه فقط برای پیشبرد روند صلح بلکه برای مقابله با بزرگترین دشمن صلح در خاورمیانه یعنی ایران، در کنار یکدیگر ایستاده‌اند".
 
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: