تیتر امروز

دومینوی تروریسم اسرائیلی؛ صبر استراتژیک ایران

دومینوی تروریسم اسرائیلی؛ صبر استراتژیک ایران

اسرائیل دومینویی از اقدامات خرابکارانه و تروریستی علیه ایران را از مدت‌ها قبل کلید زده است. مذاکرات وین صهیونیست‌ها را نگران کرده و حالا با جدیت بیشتری سعی در ویران کردن روند احیای برجام دارند.

- «کاظم جلالی»  سفیر جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه گفت: مناسبات و روابط میان تهران و مسکو در حال حاضر در بهترین شرایط قرار دارد و برای دو طرف از اهمیت خاصی برخوردار است.

کد خبر: ۷۲۵۱۰
۱۲:۳۷ - ۰۹ مهر ۱۳۹۹

دیدارنیوز ـ وی افزود: با توجه به این اهمیت روابط، رسانه های دو طرف باید در تحکیم و تقویت مناسبات به نحو احسن فعالیت کنند، بطوریکه بیشتر از دیگر نهادها در انجام این رسالت کوشا باشند و با انعکاس و شناساندن فرهنگ های  دو کشور در نزدیک کردن بیش از پیش دو ملت تلاش نمایند.
 
سفیر ایران، رسانه ها را از مسائلی که به روابط دو کشور لطمه می زند برحذر داشت و گفت: باید به گونه ای عمل کنیم که روز به روز روابط دو کشور تقویت شوند.
 
همکاری های ایرنا و رسانه های روسی
وی با اشاره به روابط رسانه ای دو کشور نیز اظهار داشت: خبرگزاری جمهوری اسلامی(ایرنا) با خبرگزاری دولتی تاس و هولدینگ خبری دولتی روسیا سگودنیا که شامل چندین رسانه از جمله خبرگزاری های ریانووستی،  اسپوتنیک و شبکه راشاتودی و ۳۶۰ درجه است، همکاری نزدیک دارد.
 
جلالی تصریح کرد: ایرنا با خبرگزاری تاس و هولدینگ روسیاسگودنیا تفاهم نامه همکاری امضا کرده و در عرصه های خبری و مبادله عکس و تجربیات و نیز کمک های متقابل به یکدیگر در دو کشور همکاری می کنند.   
 
وی گفت در راستای همین ارتباط قرار است مدیرعامل ایرنا و رئیس خبرگزاری تاس در روزهای آینده دیداری وبیناری داشته باشند و در ارتباط با تقویت مبادله امور رسانه ای گفت و گو کنند.
 
برگزاری شانزدهمین اجلاس مشترک اقتصادی دو کشور
سفیر تام الاختیار و فوق العاده جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه همچنین به شانزدهمین اجلاس مشترک اقتصادی دو کشور که قرار است در سال جاری برگزار شود اشاره کرد و گفت: در این اجلاس زمینه های جدیدی برای رونق اقتصادی کشور فراهم خواهد شد.
 
الحاق ایران به اوراسیا
جلالی افزود: مراحل الحاق ایران به توافقنامه اقتصادی اوراسیا نیز در حال انجام است و انتظار می‌رود براساس این موافقتنامه، ایران به مجموعه اقتصادی کشورهای روسیه، قزاقستان، قرقیزستان، ارمنستان و بلاروس بپیوندد تا بتوانیم از بازار بزرگ توسعه روابط اقتصادی عرضه کالا و محصولات به ویژه در شرایطی که ایران و روسیه تحت تحریم‌های غیرقانونی قرار دارند، بهره ببریم.
 
منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: