تیتر امروز

سه سناریو برای انتخابات ۱۴۰۰

سه سناریو برای انتخابات ۱۴۰۰

با پایان یافتن مهلت ثبت نام نامزد‌های انتخاباتی، سیمای انتخاباتی ۱۴۰۰ تا حدودی روشن شده است. با این حال تصمیم اصلی را شورای نگهبان می‌گیرد؟ چه سناریو‌هایی پیش روی انتخابات است؟

جمهوری آذربایجان مدعی هدف قرار دادن سامانه دفاع موشکی «اس ۳۰۰» ارمنستان در منطقه قره باغ شد.

کد خبر: ۷۲۴۷۰
۰۹:۳۰ - ۰۹ مهر ۱۳۹۹

دیدارنیوز ـ به نقل از آرتی عربی، وزارت دفاع جمهوری آذربایجان امروز (چهارشنبه) مدعی شد که سامانه دفاع موشکی «اس ۳۰۰» متعلق به نیروی هوایی ارتش ارمنستان را در منطقه مورد مناقشه قره باغ هدف قرار داده است.
 
این وزارتخانه دیروز (سه‌شنبه) مدعی شده بود که گروهی از عناصر پ‌ک‌ک در صفوف ارتش ارمنستان در حال جنگ با ارتش این کشور در در منطقه قره باغ هستند.
 
شورای امنیت سازمان ملل با ابراز نگرانی درباره تشدید درگیری‌ها در منطقه قره باغ میان نیرو‌های ارمنستان و جمهوری آذربایجان، خواستار پایان فوری تنش‌ها میان دو طرف شد.
 
شورای امنیت همچنین از ایروان و باکو خواستار به میز مذاکره برگردند و اختلافات میان خود را از طریق دیپلماتیک حل و فصل نمایند.
 
درگیری‌ها میان نیرو‌های جمهوری آذربایجان و ارمنستان بر سر منطقه قره باغ از روز یکشنبه آغاز شده و خبر‌ها حاکی از کشته شدن نیرو‌های ارمنستانی و آذربایجانی است.
 
از اوایل دهه ۱۹۹۰ آذربایجان و ارمنستان بر سر کنترل منطقه کوهستانی قره باغ درگیر شده‌اند. آخرین درگیری‌های مسلحانه در ماه ژوئیه آغاز شد و هر دو طرف تلفاتی را گزارش دادند.
 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: