تیتر امروز

بایدن و کرونا؛ وعده‌های حساب‌شده، گام‌های بزرگ
ینگه دنیا ۴

بایدن و کرونا؛ وعده‌های حساب‌شده، گام‌های بزرگ

«ینگه دنیا» عنوان ستون ثابت روح الله نخعی روزنامه‌نگار حوزه بین‌الملل در دیدار است که به فضای سیاسی ایالات متحده و تحولات آن می‌پردازد. این شماره به عملکرد بایدن در هفته‌های نخست مسئولیتش پرداخته...

برآوردهای آماری از سراسر جهان نشان می‌دهد که تعداد کل جان‌باختگان بر اثر ویروس کرونا از یک میلیون نفر بیشتر شده است. ۳۳،۲۷۳،۷۲۰ نفر در سراسر جهان به این ویروس مبتلا شده‌اند و ۱،۰۰۰،۵۵۵ نفر نیز بر اثر آن جان خود را از دست داده‌اند.

کد خبر: ۷۲۳۷۸
۰۹:۰۴ - ۰۸ مهر ۱۳۹۹
تلفات جهانی کرونا از یک میلیون نفر عبور کرد
 
دیدارنیوز - برآوردهای دانشگاه «جانز هاپکینز» نشان می‌دهد تعداد کسانی که در کشورهای مختلف، جان خود را بر اثر ابتلا به ویروس «کووید۱۹» از دست داده‌اند، بامداد سه‌شنبه از ۱ میلیون نفر فراتر رفته است.

بر این اساس تا لحظه نگارش این خبر ۳۳،۲۷۳،۷۲۰ نفر در سراسر جهان به این ویروس مبتلا شده‌اند و ۱،۰۰۰،۵۵۵ نفر نیز بر اثر آن جان خود را از دست داده‌اند.

در مقابل اما ۲۳,۰۵۶,۴۸۰ نفر از بند این بیماری رهایی پیدا کرده و سلامت خود را به دست آورده‌اند.

در میان کشورهای آلوده به این ویروس، ایالات متحده آمریکا با نزدیک به هفت میلیون و صدوچهل و هشت هزار نفر، بیشترین شمار مبتلایان در جهان را دارد. این کشور با حدود ۲۰۵ هزار جان‌باخته، در رتبه نخست کشورهای دارای بیشترین موارد فوتی ویروس کرونا ایستاده است.

این در حالی است که «تدروس آدانوم»، مدیرکل سازمان جهانی بهداشت چندی پیش در جلسه‌ای درباره این بیماری در یکی از دفاتر سازمان ملل در ژنو گفته بود: «در حال حاضر سلاح جادویی وجود ندارد و شاید هیچ وقت وجود نداشته باشد».

یکی از نکات قابل توجه آمارهای روند شیوع ویروس کرونا، مدت زمان افزایش شمار مبتلایان است. بر اساس بررسی‌های آماری، ویروس کرونا از زمانی که ۱۴ میلیون را در جهان بیمار کرده بود، دربازه‌های سه یا چهار روزه، یک میلیون نفر را نیز گرفتار خود کرد تا شمار ابتلای جهانی از ۳۳ میلیون نفر عبور کند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: