نخست‌وزیر ارمنستان در گفت‌وگویی تلویزیونی اعلام کرد، الهام علی‌اف در سپتامبر ۲۰۱۸ از او خواسته بود آتش‌بس در خط تماس در قره‌باغ را حفظ کند.

کد خبر: ۷۲۳۵۹
۱۹:۴۸ - ۰۷ مهر ۱۳۹۹
پاشینیان برای اولین باز از جزئیات صحبتش با علی‌اف پرده برداشت
 
 
دیدارنیوز - به نقل از نووستی، نیکول پاشینیان، نخست وزیر ارمنستان امروز، دوشنبه در گفت‌وگویی تلویزیونی برای اولین بار از جزئیاتی پرده برداشت که مربوط به گفت‌وگوی او با الهام‌ علی‌اف، رئیس‌جمهوری آذربایجان در سپتامبر ۲۰۱۸ بود.

پاشینیان گفت قبلا از این جزئیات به دلایل اخلاقی پرده برنداشته اما با توجه به رویکرد نامفهوم رئیس‌جمهوری آذربایجان زمان آن است که از این جزئیات سخن بگوید.

نخست وزیر ارمنستان اضافه کرد: می‌گویند من در دوشنبه درخواست زمان و تعویق داشته‌ام بله مشخص است که ارمنستان به حفظ آتش‌بس توجه دارد اما بیایید درک کنیم آذربایجان و رئیس آن نیازی به آن نداشتند؟ در اینجا می‌توانیم برخی جزئیات بسیار مهم را فاش کنیم و تعیین کنیم چه کسی عملا در دوشنبه درخواست داده است. در واقع من درخواستی از رئیس‌جمهوری آذربایجان نداشتم بلکه او از من درخواست داشت.

او اشاره کرد، ایروان در سپتامبر ۲۰۱۸ تظاهراتی را به عنوان بخشی از کمپین قبل از انتخابات شهرداری پایتخت ترتیب داد.
پاشینیان به وضعیت جمهوری آذربایجان پرداخت و گفت: تلاش کردم مذاکراتی مشخصی با ملت آذربایجان داشته و ملاحظات انتقادی حول وضعیت این کشور داشته باشم. علی‌اف به توافق با من اصرار داشت و از من خواست این موضوع را جایی مطرح نکنم.


منبع: مهر
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: