طی بازرسی تخصصی اچ‌اس‌ای در قلب طهران صورت گرفت:

شهردار قلب طهران از انجام بازرسی تخصصی اچ‌اس‌ای در 41 مرکز بهداشتی درمانی به منظور شناسایی، ارزیابی خدمات بهداشتی و بررسی ایمنی این مراکز خبر داد.

کد خبر: ۷۲۲۸۰
۱۶:۲۶ - ۰۶ مهر ۱۳۹۹


علی‌محمد سعادتی ضمن اعلام این خبر افزود: بر اساس سیاست كميته سلامت شورای اسلامی شهر تهران مبنی بر احصا و معرفی مراكز خدمات بهداشتی و درمانی ناايمن شهر تهران از همه مراكز خدمات بهداشتی و درمانی فعال در سطح منطقه 12، بازرسی تخصصی اچ‌اس‌ای به منظور شناسایی، ارزیابی خدمات بهداشتی و بررسی ایمنی این مراکز صورت پذیرفت.


شهردار منطقه، این اقدام را گام مؤثری در جلوگیری از حوادث شهری و صیانت از شهروندان قلب تهران برشمرد و در توضیح چگونگی تحقق آن گفت: برای انجام این کار و به‌روزرسانی ارزيابی‌های فنی و تخصصی اچ‌اس‌ای، بر اساس آخرين وضعيت موجود، همه مراكز خدمات بهداشتی و درمانی فعال در سطح منطقه را کارشناسان واحد اچ‌اس‌ای منطقه 12 مورد پایش و ارزیابی قرار دادند و در مرحله بعدی نتايج مربوط به ايمن يا ناايمن‌بودن مراكز یادشده به سامانه مدیریت اچ‌اس‌ای شهرداری تهران اعلام شد.


وی با بیان این نکته که این اقدام طی دو فازِ بررسی و احصای الزامات بهداشتی، ایمنی و محیط زیستی مراکز درمانی منطقه صورت گرفته، این دو فاز را چنین تشریح کرد: در فاز اول، با دعوت از سازمان آتش‌نشانی و نمایندگان اچ‌اس‌ای مراکز درمانی مقرر شد نسبت به تهیه دستورالعمل ایمنی برای این مراکز درمانی اقدام کنند و در فاز دوم، پس از تعیین 156 محور ایمنی، الزامات بهداشتی، ایمنی و محیط زیستِ 41 مرکز خدمات بهداشتی و درمانی منطقه، به دست آمد.


سعادتی در پایان ضمن تأکید بر ضرورت به‌کارگیری دقت، حوصله و تخصص و تجربه در انجام این اقدام تصریح کرد: در مرحله نهایی همکاران ما با مشارکت خود مراکز درمانی، برای رفع مشکلات و تأمین ایمنی این مراکز، اقدامات لازم را صورت دادند.

منبع: گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 12

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: