تیتر امروز

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: با فوت ۱۷۲ بیمار دیگر مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جانباختگان بیماری کووید۱۹ در کشور به ۲۵ هزار و ۳۹۴ نفر رسید، ۲۴ استان کشور در وضعیت قرمز هستند.

کد خبر: ۷۲۱۹۷
۱۵:۱۷ - ۰۵ مهر ۱۳۹۹

دیدارنیوز ـ سیما سادات لاری روز شنبه درباره آخرین آمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در کشور و موارد فوت ناشی از این ویروس افزود: در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر امروز (پنجم مهر ۱۳۹۹) و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، سه هزار و ۲۰۴* بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد و هزار و ۲۷۴ نفر بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۴۴۳ هزار و ۸۶ نفر رسید.
 
سخنگوی وزارت بهداشت گفت: خوشبختانه تاکنون ۳۷۲ هزار و ۵۱ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند. همچنین ۴۰۴۱ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند و تاکنون سه میلیون و ۹۰۵ هزار و ۳۵۲ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.
 
لاری گفت: استان‌های تهران، اصفهان، قم، آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی، سمنان، قزوین، لرستان، اردبیل، خوزستان، کرمانشاه، گیلان، بوشهر، زنجان، ایلام، خراسان رضوی، مازندران، البرز، آذربایجان غربی، مرکزی، کرمان، خراسان شمالی، همدان و یزد در وضعیت قرمز قرار دارند و استان‌های کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، هرمزگان، فارس و گلستان نیز در وضعیت هشدار قرار دارند.
 
وی افزود: امروز ۲۶ سپتامبر و ۵ مهر روز جهانی بهداشت محیط است. همکاران بهداشت محیط در وزارت بهداشت از زمان شروع ایپدمی کووید۱۹ دوشادوش سایر نیرو‌های بهداشتی و درمانی برای کنترل این اپیدمی تلاش‌های زیادی را انجام داده اند، نیرو‌هایی که بدون چشمداشت نقش موثری در مدیریت این همه گیری داشتند و اقدامات آن‌ها کمک بزرگی برای کاهش بار بیمارستان‌ها بوده است
 
سخنگوی وزارت بهداشت گفت: تدوین و ابلاغ ۱۱۶ پروتکل بهداشتی برای کنترل اپیدمی کووید۱۹، از جمله پروتکل‌های فاصله گذاری، استفاده از ماسک و محلول‌های ضدعفونی، پروتکل گندزدایی محیط و تهویه محیط‌های بسته، ایجاد کمیته بهداشت محیط در ستاد ملی مدیریت کرونا، پروتکل‌های بهسازی محیط و نظارت‌های محیطی در شهر و روستا، نظارت بر اجرای پروتکل‌های بهداشتی، نظارت بر برگزاری آزمون‌های سراسری با همکاری آموزش و پرورش و سازمان سنجش، گندزدایی از اماکن عمومی و خانه‌های مبتلایان به کرونا و آموزش متصدیان مشاغل مختلف از جمله کار‌های شاغلان بهداشت محیط در ماه‌های گذشته است.
 
وی افزود: ضمن تقدیر از تلاش‌های خستگی ناپذیر همکاران و بازرسان بهداشت محیط از همه مردم می‌خواهیم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی از تلاش‌های این عزیزان قدرشناسی کنند و در این روز‌های سخت و نفس گیر اپیدمی کووید۱۹ نظام سلامت را یاری کنند.
 
منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: