تیتر امروز

نحوه‌ کمک به افراد آسیب‌پذیرِ اطرافمان در بحران کرونا
«دیدار؛ یاری متقابل» - قسمت دوم

نحوه‌ کمک به افراد آسیب‌پذیرِ اطرافمان در بحران کرونا

سلسله مطالب «دیدار؛ یاری متقابل» به مفهوم همیاری اجتماعی در دوران همه‌گیری کرونا می‌پردازد. در این قسمت به شیوه‌های مختلف کمک به افراد آسیب‌پذیری پرداخته شده است که در اطراف ما زندگی می‌کنند.

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: با فوت ۱۷۲ بیمار دیگر مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جانباختگان بیماری کووید۱۹ در کشور به ۲۵ هزار و ۳۹۴ نفر رسید، ۲۴ استان کشور در وضعیت قرمز هستند.

کد خبر: ۷۲۱۹۷
۱۵:۱۷ - ۰۵ مهر ۱۳۹۹

دیدارنیوز ـ سیما سادات لاری روز شنبه درباره آخرین آمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در کشور و موارد فوت ناشی از این ویروس افزود: در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر امروز (پنجم مهر ۱۳۹۹) و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، سه هزار و ۲۰۴* بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد و هزار و ۲۷۴ نفر بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۴۴۳ هزار و ۸۶ نفر رسید.
 
سخنگوی وزارت بهداشت گفت: خوشبختانه تاکنون ۳۷۲ هزار و ۵۱ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند. همچنین ۴۰۴۱ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند و تاکنون سه میلیون و ۹۰۵ هزار و ۳۵۲ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.
 
لاری گفت: استان‌های تهران، اصفهان، قم، آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی، سمنان، قزوین، لرستان، اردبیل، خوزستان، کرمانشاه، گیلان، بوشهر، زنجان، ایلام، خراسان رضوی، مازندران، البرز، آذربایجان غربی، مرکزی، کرمان، خراسان شمالی، همدان و یزد در وضعیت قرمز قرار دارند و استان‌های کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، هرمزگان، فارس و گلستان نیز در وضعیت هشدار قرار دارند.
 
وی افزود: امروز ۲۶ سپتامبر و ۵ مهر روز جهانی بهداشت محیط است. همکاران بهداشت محیط در وزارت بهداشت از زمان شروع ایپدمی کووید۱۹ دوشادوش سایر نیرو‌های بهداشتی و درمانی برای کنترل این اپیدمی تلاش‌های زیادی را انجام داده اند، نیرو‌هایی که بدون چشمداشت نقش موثری در مدیریت این همه گیری داشتند و اقدامات آن‌ها کمک بزرگی برای کاهش بار بیمارستان‌ها بوده است
 
سخنگوی وزارت بهداشت گفت: تدوین و ابلاغ ۱۱۶ پروتکل بهداشتی برای کنترل اپیدمی کووید۱۹، از جمله پروتکل‌های فاصله گذاری، استفاده از ماسک و محلول‌های ضدعفونی، پروتکل گندزدایی محیط و تهویه محیط‌های بسته، ایجاد کمیته بهداشت محیط در ستاد ملی مدیریت کرونا، پروتکل‌های بهسازی محیط و نظارت‌های محیطی در شهر و روستا، نظارت بر اجرای پروتکل‌های بهداشتی، نظارت بر برگزاری آزمون‌های سراسری با همکاری آموزش و پرورش و سازمان سنجش، گندزدایی از اماکن عمومی و خانه‌های مبتلایان به کرونا و آموزش متصدیان مشاغل مختلف از جمله کار‌های شاغلان بهداشت محیط در ماه‌های گذشته است.
 
وی افزود: ضمن تقدیر از تلاش‌های خستگی ناپذیر همکاران و بازرسان بهداشت محیط از همه مردم می‌خواهیم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی از تلاش‌های این عزیزان قدرشناسی کنند و در این روز‌های سخت و نفس گیر اپیدمی کووید۱۹ نظام سلامت را یاری کنند.
 
منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: