تیتر امروز

بایدن و کرونا؛ وعده‌های حساب‌شده، گام‌های بزرگ
ینگه دنیا ۴

بایدن و کرونا؛ وعده‌های حساب‌شده، گام‌های بزرگ

«ینگه دنیا» عنوان ستون ثابت روح الله نخعی روزنامه‌نگار حوزه بین‌الملل در دیدار است که به فضای سیاسی ایالات متحده و تحولات آن می‌پردازد. این شماره به عملکرد بایدن در هفته‌های نخست مسئولیتش پرداخته...

شهردار نیویورک اجلاس شهرداران در ریاض را که مصادف با سالگرد قتل جمال خاشقجی در پایتخت سعودی برگزار می‌شود به خاطر دغدغه‌های حقوق بشری تحریم کرد.

کد خبر: ۷۲۱۸۱
۱۲:۴۷ - ۰۵ مهر ۱۳۹۹
 
دیدارنیوز ـ به نقل از "فرانس ۲۴"، "بیل دی بازیو"، شهردار نیویورک از کنفرانس شهرداران با نام "اربن ۲۰" یا یو ۲۰ که چهارشنبه آینده در ریاض آغاز می‌شود، خارج شد.
 
این رویداد مجازی که جمعه آینده به پایان می‌رسد، مصادف با دومین سالگرد قتل وحشیانه و تکه تکه شدن خاشقجی، ستون‌نویس واشنگتن پست و منتقد شاهزاده ولیعهد محمد بن سلمان در کنسول‌گری عربستان در استانبول است.
 
بازیو در بیانیه‌ای اعلام کرد: همه‌گیری جهانی کووید ۱۹ نشان داده که همکاری بین شهر‌های جهان و ایستادن برای آنچه درست است، تا چه اندازه حیاتی است.
 
وی افزود: ما نمی‌توانیم جهان را بدون صحبت علیه نابرابری‌ها، اداره کنیم. من از همکارانم در دیگر شهر‌های جهانی می‌خواهم در خروج از اجلاس یو ۲۰ امسال و تقاضای پیشرفت، به من ملحق شوند.
 
رویداد سه‌روزه یو ۲۰ به عنوان بخشی از نشست گروه‌۲۰ ترتیب داده شده، که قرار است عربستان سعودی در نوامبر برگزار کند.
 
کنفرانس یو ۲۰ قرار است میزبانی شهرداران شهر‌های بزرگ جهانی نظیر لندن، پاریس، برلین، رم و مادرید باشد.
 
اعلامیه بازیو پس از آن مطرح می‌شود که گروهی از کمپین بین‌المللی، هفته گذشته در یک نامه مشترک از شهرداران ۹ شهر جهانی از جمله نیویورک خواستند رویداد یو ۲۰ را بایکوت کنند.
 
نویسندگان این نامه خواستار آن شده بودند که شهرداران رویداد فوق را بایکوت کنند، مگر آنکه عربستان سعودی مبارزان زندانی حقوق بشر، از جمله فعالان برجسته زن را آزاد کند و در برابر قتل خاشقجی پاسخگو باشد.
 
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: