چند روز پیش معصومه ابتکار در توییتر خود از مکاتبه‌اش با وزیر کشور و درخواستش برای «درج نام مادر در کارت ملی» خبر داد تا در کنار نام پدر، نام مادر نیز نوشته شود. اکنون معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با انتشار توضیحات تکمیلی در این زمینه تاکید کرده که «درخواست درج نام مادر در کارت ملی برای توجه دادن به لزوم تغییر رویکردهاست؛ نه هزینه تراشی». همچنین اظهار تاسف شده که برخی مدعیان جایگاه مادری از این پیشنهاد فقط برای دعوا‌های سیاسی و پیشبرد اهداف جناحی استفاده کردند.

کد خبر: ۷۲۱۷۹
۱۲:۳۰ - ۰۵ مهر ۱۳۹۹

دیدارنیوز ـ در این متن منتشره آمده است: درخواست معاون رییس جمهور از وزیر کشور برای درج نام مادر در کارت ملی از آنجا که نادیده گرفتن زنان را نشانه می‌رود به خبرسازی‌هایی منجر شد؛ بنابراین یادآور می‌شود این معاونت مطالبات زنان و خانواده‌ها را در موضوعات مختلفی از ارایه ۱۰ لایحه به دولت تا ایجاد هماهنگی بین بخشی و الگوسازی برای توان افزایی هزاران زن سرپرست خانوار در چندین الگو و تدوین و تصویب و ابلاغ ۳۱ سند استانی ارتقای وضعیت زنان و خانواده و شاخص‌های عدالت جنسیتی برای پایان دادن به برخورد‌های مناسبتی و سلیقه‌ای دنبال کرده است.
 
در ادامه توضیحات معاونت زنان نوشته شده است: این اقدامات متعدد و متنوع در سایت معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده به طور مستمر به روز رسانی می‌شود و تقاضا دارد علاقمندان و کسانی که سئوالی درباره عملکرد این معاونت دارند برای دریافت اطلاعات درست، و نه شانتاژ یا فیک نیوز به این سایت مراجعه کنند.
 
بر اساس این گزارش، طرح موضوع درج نام مادر در کارت ملی، پیشنهادی فرهنگی در میان ده‌ها سیاستگزاری، امور نظارتی و پشتیبانی عملیاتی این معاونت و برای اصلاح رویکرد‌ها و نگاه‌ها بوده است. با این توضیح که این پیشنهادی برای آینده بوده و هزینه جدیدی را تحمیل نکرده، اما نگاه‌ها را متوجه ضرورت توجه به جایگاه مادر در همه جا و به خصوص در مباحث هویتی می‌کند.
 
در پایان این متن نیز آمده است: جای تاسف است که برخی مدعیان جایگاه مادری از این پیشنهاد فقط برای دعوا‌های سیاسی و پیشبرد اهداف جناحی استفاده کردند، ولی بی شک جامعه‌ای که فراز و نشیب‌های فراوانی را بخاطر رویکرد‌های غلط و شعارزده درباره زنان تجربه کرده، فضاسازی‌ها و تفاوت عملکرد‌ها را تشخیص می‌دهد.
 
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: