تیتر امروز

خرابکاری جدید در نطنز؟
اسرائیل در تکاپوی برهم زدن میز مذاکرات وین

خرابکاری جدید در نطنز؟

شب گذشته رئیس سازمان انرژی اتمی در برنامه تلویزیونی نگاه یک از دستاورد‌های هسته‌ای کشور می‌گوید، صبح خبر از وقوع حادثه در بخشی از شبکه توزیع برق تاسیسات غنی‌سازی نطنز می‌آید. آیا حمله دیگری رخ...
بازگشت به برجام در یک قدم!
گفتگوی دیدار با محسن پاک آیین دیپلمات سابق

بازگشت به برجام در یک قدم!

سومین نشست هجدمین کمیسیون مشترک برجام برگزار شده است و هیات‌های مذاکره کننده به کشور‌های خود برای مشورت بازگشته‌اند. سوال اصلی این است که آینده برجام به کدام سمت می‌رود؟

نماینده چین در سازمان ملل از واشنگتن خواست به جای طرح اتهام علیه پکن، مسئولیت عدم توانایی در مهار کرونا و محافظت از جان آمریکایی‌ها را بپذیرد.

کد خبر: ۷۲۱۶۸
۱۰:۴۴ - ۰۵ مهر ۱۳۹۹
 
دیدارنیوز ـ به نقل از اسپوتنیک، «ژانگ جون» نماینده چین در سازمان ملل متحد از دولت ترامپ خواست از مقصر جلوه دادن پکن در شیوع بیماری کرونا دست بردارد و درقبال نوع مدیریت این بحران در آمریکا، مسئولیت‌پذیر باشد.
 
اظهارات ژانگ واکنشی است به ادعای روز گذشته «کلی کرافت» نماینده آمریکا در سازمان ملل که گفته بود باید چین را از بابت شیوع این طاعون (کووید ۱۹) در جهان؛ به پاسخگویی واداشت.
 
ژانگ در ادامه افزود: دیگر کافی است. شما همین حالا هم دردسر‌های زیادی برای جهان ایجاد کرده‌اید. آمریکا باید بپذیرد که فقط خودش از بابت ناکامی در مهار کرونا مقصر است.
 
وی ادامه داد: با برخورداری از پیشرفته‌ترین فناوری‌ها، چرا آمریکا بیشترین آمار مبتلایان و فوتی‌های جهان را دارد. اگر پای پاسخگویی در میان باشد؛ باید بعضی از سیاستمداران خود را مقصر بدانید.
 
ژانگ یادآوری کرد که ایجاد دوگانگی و شکاف در سازمان ملل، به برون رفت از بحران کرونا کمکی نمی‌کند.
 
وی در این باره افزود: آمریکا مقابل جامعه جهانی ایستاده و خود را کاملاً منزوی کرده است. اکنون وقت بیداری است.
 
منبع: مهر
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: