مهلت انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۹ ساعت ۲۴ امشب در درگاه سازمان سنجش آموزش کشور پایان می‌یابد.

کد خبر: ۷۲۱۶۴
۱۰:۲۹ - ۰۵ مهر ۱۳۹۹

دیدارنیوز ـ فرایند انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۹ برای یک میلیون و ۱۲ هزار و ۶۳۲ داوطلب مجاز شده از ساعت ۲۰ چهارشنبه دوم مهرماه در سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی اینترنتی www.sanjesh.org آغاز شد و ساعت ۲۴ امشب شنبه پنجم مهرماه به پایان می رسد.
 
فاطمه زرین آمیزی، سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور روز شنبه به ایرنا گفت، تاکنون ۱۶۶ هزار و ۹۳۴ نفر نسبت به انتخاب رشته اقدام کرده اند.
 
به نظر می رسد داوطلبان کنکور سراسری در واپسین ساعات کنکور برای انتخاب رشته به درگاه سازمان سنجش مراجعه می کنند و این آمار تا ساعات دیگر روند افزایشی به خود می گیرد.
 
به گزارش ایرنا، متقاضیان علاقه مند به انتخاب رشته های تحصیلی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی (به جز متقاضیان چهار رشته پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و دامپزشکی) باید به درگاه دانشگاه آزاد اسلامی (www.azmoon.org) مراجعه کنند. انتخاب این رشته ها امسال در سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می شود.
 
فرایند انتخاب رشته داوطلبان دانشگاه آزاد اسلامی نیز از روز گذشته در درگاه این دانشگاه فعال شده است. همچنین فرایند پذیرش بدون آزمون دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی وزارت علوم تا روز دوشنبه هفتم مهرماه در سایت سازمان سنجش ادامه دارد و تاکنون ۱۴۱ هزار و ۷۵۸ نفر ثبت نام کرده اند.
 
ظرفیت کلی پذیرش دانشجو با آزمون و بدون آزمون ۹۱۲ هزار نفر اعلام شده است.
 
بر اساس برنامه زمان بندی سازمان سنجش آموزش کشور، نتیجه نهایی آزمون سراسری ۹۹ هفته نخست آبان ماه به اطلاع داوطلبان می رسد.
 
کنکور سراسری ۹۹ روزهای ۲۹ مرداد تا یکم شهریورماه با رقابت بیش از یک میلیون داوطلب در کشور و با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شد.
 
منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: