تیتر امروز

بازگشت به برجام برای دولت بایدن حیاتی است
ترجمه اختصاصی دیدار از میزگرد رادیو ملی آمریکا

بازگشت به برجام برای دولت بایدن حیاتی است

رادیوی ملی آمریکا میزگرد کوتاهی در مورد رویکرد دولت باید به برجام برگزار کرده است. میزگردی که گزاره مشترک آن حیاتی بودن بازگشت به برجام برای استراتژی کلی سیاست خارجی دولت بایدن است.
دومینوی تروریسم اسرائیلی؛ صبر استراتژیک ایران

دومینوی تروریسم اسرائیلی؛ صبر استراتژیک ایران

اسرائیل دومینویی از اقدامات خرابکارانه و تروریستی علیه ایران را از مدت‌ها قبل کلید زده است. مذاکرات وین صهیونیست‌ها را نگران کرده و حالا با جدیت بیشتری سعی در ویران کردن روند احیای برجام دارند.

فرماندار تهران از ثبت نام ۴۳ هزار دانش‌آموز اتباع در مدارس با اخذ نامه از فرمانداری در سال تحصیلی جاری خبر داد.

کد خبر: ۷۲۱۵۴
۰۸:۴۹ - ۰۵ مهر ۱۳۹۹

دیدارنیوز ـ عیسی فرهادی فرماندار تهران در گفتگویی درباره تعیین تکلیف نامگذاری برخی از معابر پایتخت به نام «مهدی بازرگان» و «اعظم طالقانی» و اصرار اعضای شورای شهر بر این نامگذاری‌ها گفت: بعد از مخالفت هیات تطبیق با این نامگذاری‌ها، این مصوبه برای دریافت نظر نهایی به شورای مرکزی حل اختلاف ارسال شده است.
 
وی ادامه داد: فرمانداری در بحث نامگذاری معابر ۲ مساله شامل «حساسیت جامعه نسبت به تغییر نام» و «نتیجه استعلام‌ها و بررسی دستگاه‌های مختلف» را مدنظر قرار می‌دهد و در این موضوع نیز فرمانداری با لحاظ همین مباحث و دریافت نتیجه استعلام‌ها مخالفت خود را با چنین نامگذاری اعلام کرده است.
 
 فرماندار تهران همچنین درباره صدور شناسنامه برای کودکانی که مادر ایرانی و پدر خارجی دارند، گفت: مرجع صدور شناسنامه ثبت‌احوال است، البته سوابق این افراد در فرمانداری‌ها و استانداری‌ها بررسی می‌شود، اما هنوز کسی برای بررسی سوابق به ما مراجعه نکرده‌است.
 
فرهادی ادامه داد: دانش‌آموزان اتباع با نامه فرمانداری در مدارس ثبت‌نام کرده‌اند و تاکنون نزدیک به ۴۳ هزار دانش‌آموز اتباع با اخذ نامه از فرمانداری موفق به ثبت نام در مدارس شده و می‌توانند به تحصیل خود ادامه دهند. 
 
وی درباره وضعیت شهر تهران با توجه به شروع فصل پاییز و همزمانی بیماری‌های آنفلوآنزا و کرونا گفت: تنها راه مبارزه با کرونا بحث فرهنگ‌سازی درخصوص رعایت فاصله اجتماعی، استفاده از ماسک و جلوگیری از تجمعات است. پایان کرونا معلوم نیست و از طرفی زندگی مردم را نمی‌شود مختل کرد و مردم باید کار کنند؛ لذا باید راه پیشگیری از بیماری کرونا فرهنگ‌سازی شود.
 
منبع: ایلنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: