همزمان با انتشار فراخوان ها برای برگزاری تظاهرات "جمعه خشم" علیه عبدالفتاح سیسی در شبکه های اجتماعی مصر، این کشور پنجشنبه شاهد پنجمین روز اعتراضات مخالفان نظام حاکم بود.

کد خبر: ۷۲۱۲۶
۱۱:۵۶ - ۰۴ مهر ۱۳۹۹
پنجمین روز اعتراضات علیه سیسی در مصر/ فراخوان برای برگزاری تظاهرات
 
دیدارنیوز - به نقل از عربی ۲۱، فعالان و کاربران در توییتر و در راس آنها محمد علی، پیمانکار مصری مقیم خارج از این کشور با راه اندازی هشتگ "جمعه خشم ۲۵ سپتامبر" برای برگزاری تظاهرات علیه نظام عبدالفتاح سیسی، رئیس جمهوری مصر فراخوان دادند.

آنها این هشتگ را در تکمیل فراخوان ها برای تظاهرات ۲۰ سپتامبر راه اندازی کردند که با استقبال مردم در برخی از شهرها و روستاهای مصر روبرو شد. این هشتگ در مصر ترند شد و بیش از ۱۲۲ هزار بار بازنشر شد.

این فعالان و کاربران خواستار برگزاری تظاهرات "جمعه خشم"  در سراسر مصر همانند "انقلاب ۲۵ ژانویه ۲۰۱۱ شدند.

همزمان تظاهرکنندگان در برخی از مناطق جنوبی مصر در اعتراض به اوضاع معیشتی و رواج فساد در دوره اخیر به ویژه آغاز تخریب منازل بدون مجوز به دستور سیسی برای پنجمین روز متوالی دست به تظاهرات زدند.

تظاهرکنندگان شعارهایی علیه سیسی سر داده و خواستار برکناری این رئیس کودتا شدند.

همچنین فیلم های ویدئویی در شبکه های مجازی از تیراندازی نیروهای امنیتی به سمت تظاهرکنندگان در استان الجیزه با هدف متفرق کردن آنها و وقوع درگیری میان دو طرف منتشر شده است.

دهها وکیل مصری هم با تجمع در مقابل مقر سندیکای وکلا در مرکز قاهره اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده را محکوم کردند.

آن‌ها پیش از این هم با برگزاری تجمعی خواستار برگزاری بک جلسه فوق العاده توسط شورای سندیکای عمومی برای توقف این قانون شده بودند.
منبع: مهر
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: