تیتر امروز

نحوه‌ کمک به افراد آسیب‌پذیرِ اطرافمان در بحران کرونا
«دیدار؛ یاری متقابل» - قسمت دوم

نحوه‌ کمک به افراد آسیب‌پذیرِ اطرافمان در بحران کرونا

سلسله مطالب «دیدار؛ یاری متقابل» به مفهوم همیاری اجتماعی در دوران همه‌گیری کرونا می‌پردازد. در این قسمت به شیوه‌های مختلف کمک به افراد آسیب‌پذیری پرداخته شده است که در اطراف ما زندگی می‌کنند.

نماینده دائم سوریه در سازمان ملل نسبت به پیامد‌های گسترش اقدامات اجباری یکجانبه آمریکا و اتحادیه اروپا هشدار داد و تاکید کرد که این اقدامات مرحله جدیدی از تروریسم اقتصادی به شمار می‌رود.

کد خبر: ۷۱۹۹۰
۱۰:۱۹ - ۰۲ مهر ۱۳۹۹

دیدارنیوز ـ به نقل از خبرگزاری سانا، حسام الدین آلا، نماینده دائم سوریه در سازمان ملل متحد در سخنانی در جریان نشست شورای حقوق بشر این سازمان افزایش توسل آمریکا به اقدامات یکجانبه و افزایش تعداد کشور‌های مورد هدف این اقدامات را مورد انتقاد قرار داد.
 
وی ضمن اشاره به تصمیم اتحادیه اروپا برای تمدید اقدامات یک جانبه اجباری علیه سوریه برای یک سال دیگر در سایه بحران شیوع کرونا و توسل آمریکا به قانون تحریم‌های موسوم به "سزار" (قیصر)، گفت: کشور‌های شریک در جنگ علیه سوریه با توسل به چنین اقداماتی وارد مرحله جدیدی از تروریسم اقتصادی شده‌اند.
 
آلا افزود: محدودیت‌های اعمال شده در زمینه دسترسی به کالا‌های اساسی و نیاز‌های انسانی مانند تجهیزات پزشکی و مواد غذایی در تناقض با قوانین بین‌المللی و کنوانسیون‌های مرتبط با حقوق بشر هستند که اعمال هرگونه اقدامات اجباری یک جانبه در این زمینه را ممنوع می‌دانند.
 
این مقام سوری تصریح کرد: ادعا‌های آمریکا و اروپا درباره وجود "حالت‌های انسانی مستثنا" در تحریم‌ها فقط بهانه‌ای برای سرپوش گذاشتن بر اقدامات غیر اخلاقی است که معیشت سوری‌ها را هدف قرار می‌دهند. این تحریم‌ها هم چنین بر فعالیت سازمان‌ها و آژانس‌های بشردوستانه فعال در سوریه تاثیر می‌گذارند.
 
حسام الدین آلا در بخش دیگری از اظهاراتش از شورای حقوق بشر سازمان ملل خواست تا کشور‌های شریک در اعمال اقدامات اجباری یک جانبه را مسئول اخلاقی و قانونی پیامد‌های این تحریم‌ها بداند.
 
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: