تیتر امروز

نحوه‌ کمک به افراد آسیب‌پذیرِ اطرافمان در بحران کرونا
«دیدار؛ یاری متقابل» - قسمت دوم

نحوه‌ کمک به افراد آسیب‌پذیرِ اطرافمان در بحران کرونا

سلسله مطالب «دیدار؛ یاری متقابل» به مفهوم همیاری اجتماعی در دوران همه‌گیری کرونا می‌پردازد. در این قسمت به شیوه‌های مختلف کمک به افراد آسیب‌پذیری پرداخته شده است که در اطراف ما زندگی می‌کنند.

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا با مطرح کردن ادعاهایی، به سخنرانی رئیس جمهور کشورمان در سازمان ملل واکنش نشان داد.

کد خبر: ۷۱۹۸۷
۱۰:۰۳ - ۰۲ مهر ۱۳۹۹

دیدارنیوز ـ مورگان اورتاگوس سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در صفحه توییترش در واکنش به سخنرانی حسن روحانی رئیس‌جمهور کشورمان در هفتاد و پنجمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل نوشت: حسن روحانی در سازمان ملل مدعی شد که ایران از صلح حمایت کرده و با افراط گرایی مبارزه می‌کند، کاش این حقیقت داشت.
 
وی در ادامه با بیان این ادعا که ایران در واقع بیش از ۱۶ میلیارد دلار برای آن‌چه حلقه‌های نیابتی و شرکای ایران از سال ۲۰۱۲ می‌خواند، فرستاده است، مدعی شد که این پول باید به مردم ایران باز می‌گشت. 
 
در حالی‌که ایران همواره اعلام کرده حضور مستشاری در برخی کشور‌ها به دعوت دولت‌های آن کشور‌ها دارد، اورتاگوس در ادامه ادعاهایش علیه ایران مطرح کرد: اگر دوره «سلطه و هژمونی» که روحانی از آن حرف می‌زند پایان یافته، چرا ایران نظامیان و نیرو‌های نیابتی اش را از عراق خارج نکرده و تلاش برای سلطه بر لبنان از طریق حزب الله را پایان نمی‌دهد؟ 
 
سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در دفاع از تحریم‌های یک جانبه آمریکا علیه ایران ادعا کرد که تحریم‌های آمریکا علیه ایران علیه آن چه حمایت ایران از تروریسم، برنامه هسته‌ای و مقامات ایران می‌خواند، است و علیه تجارت و کمک رسانی بشردوستانه نیست!
 
وی در ادامه ادعا کرد که آمریکا حتی به ایران پیشنهاد کمک رسانی در زمینه کووید-۱۹ را داده، اما ایران آن را نپذیرفت. 
 
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: