تیتر امروز

بایدن و کرونا؛ وعده‌های حساب‌شده، گام‌های بزرگ
ینگه دنیا ۴

بایدن و کرونا؛ وعده‌های حساب‌شده، گام‌های بزرگ

«ینگه دنیا» عنوان ستون ثابت روح الله نخعی روزنامه‌نگار حوزه بین‌الملل در دیدار است که به فضای سیاسی ایالات متحده و تحولات آن می‌پردازد. این شماره به عملکرد بایدن در هفته‌های نخست مسئولیتش پرداخته...

رئیس جمهوری فرانسه در جریان نطق امروز خود در سازمان ملل از برخی سیاست‌های بین‌المللی آمریکا و چین انتقاد کرد.

کد خبر: ۷۱۹۷۱
۲۳:۰۷ - ۰۱ مهر ۱۳۹۹
ماکرون:  جهان نمی‌تواند نظاره‌گر مناقشه دو رقیب اقتصادی باشد
 
دیدارنیوز - به نقل از المیادین، امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه در جریان نطق امروز خود در سازمان ملل از برخی سیاست‌های بین‌المللی آمریکا و چین انتقاد کرد و گفت: نباید خصومت چین و آمریکا بر کل جهان سایه افکند.

امانوئل ماکرون همچنین بدون نام بردن از آمریکا، از کشورهایی که سازمان بهداشت جهانی را متهم می‌کنند و نیز کشورهایی که به گفته او از کرونا «استفاده ابزاری» می‌کنند، شدیدا انتقاد کرد و با یادآوری تنش تجاری دو ابرقدرت شرق و غرب گفت: «دنیا نمی‌تواند تنها نظاره‌گر مناقشه میان دو رقیب اقتصادی بزرگ باشد.»

ماکرون افزود: به ترکیه احترام می‌گذارم و آماده مذاکره هستم اما آنکارا باید به حاکمیت اروپا و قانون بین‌الملل احترام بگذارد.

رئیس‌جمهوری فرانسه گفت: ما به تماس با دبیرکل سازمان ملل و همه همسایگان لیبی برای حل بحران این کشور ادامه می‌دهیم.

وی با اشاره به تلاش اخیر آمریکا برای فعال‌سازی مکانیسم ماشه نیز گفت: «ما به این سازوکاری که ایالات متحده به تنهایی و با خروج از برجام قادر به فعال‌سازی آن نیست، تن نمی‌دهیم.»

رئیس جمهوری فرانسه افزود: «بازگرداندن تحریم‌ها (علیه ایران) سبب تضعیف شورای امنیت و یکپارچگی تصمیمات آن می‌شود و خطر تشدید تنش در منطقه را افزایش می‌دهد.»
منبع: مهر
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: