تیتر امروز

نحوه‌ کمک به افراد آسیب‌پذیرِ اطرافمان در بحران کرونا
«دیدار؛ یاری متقابل» - قسمت دوم

نحوه‌ کمک به افراد آسیب‌پذیرِ اطرافمان در بحران کرونا

سلسله مطالب «دیدار؛ یاری متقابل» به مفهوم همیاری اجتماعی در دوران همه‌گیری کرونا می‌پردازد. در این قسمت به شیوه‌های مختلف کمک به افراد آسیب‌پذیری پرداخته شده است که در اطراف ما زندگی می‌کنند.

امیر قطر در نشست مجمع عمومی سازمان ملل بر راه حل تشکیل دو کشور تاکید کرد.

کد خبر: ۷۱۹۷۰
۲۳:۰۵ - ۰۱ مهر ۱۳۹۹
امیر قطر: بدون لغو محاصره آشتی نمی‌کنیم/ مذاکرات باید غیرمشروط باشد
 
دیدارنیوز - به نقل از اسپوتنیک، شیخ تمیم بن حمد آل ثانی امیر قطر، در سخنرانی ضبط شده در مجمع عمومی سازمان ملل متحد، بر راه حل تشکیل دو کشور تاکید کرد و گفت: تحقق صلح عادلانه جز با پایبندی اسرائیل به ابتکار صلح عربی و حل و فصل موضوع فلسطین امکان پذیر نیست.

امیر قطر گفت: "از جامعه جهانی و شورای امنیت می‌خواهیم، مسؤولیت خود را نسبت به پایبندی اسرائیل به لغو محاصره نوار غزه انجام دهند."

وی در ادامه افزود: به هماهنگی با شرکای بین‌المللی خود برای حمایت فوری و طولانی مدت از مردم غزه ادامه می‌دهیم.

شیخ تمیم همچنین به تحولات سوریه اشاره کرد و گفت: بحران سوریه به دلیل سرسختی نظام این کشور و بی‌عملی شورای امنیت همچنان ادامه دارد.

وی توضیح داد: ما بر موضع ثابت قطر در حل بحران سوریه بر اساس توافق «ژنو۱» و قطعنامه‌های شورای امنیت تاکید می‌کنیم.

امیر قطر همچنین گفت، بحران شورای همکاری خلیج فارس به دلیل تحریم تحمیلی چهار کشور علیه قطر منفجر شد و تنها با مذاکرات غیرمشروط و لغو محاصره خاتمه می‌یابد.

او افزود: ما براساس مسؤولیت اخلاقی و قانونی در برابر ملت‌مان همچنان تاکید می‌کنیم مذاکرات غیرمشروط، مبتنی بر منافع مشترک و احترام به حاکمیت کشورها را تنها راه حل بحران می‌دانیم.

امیر قطر درباره میانجی‌گری قطر بین آمریکا و طالبان برای امضای توافق صلح گفت، دوحه بر تلاش‌ها جهت حل بحران‌ها از طریق مذاکره تاکید دارد و توانست توافق صلح را بین آمریکا و طالبان رقم زده و عملیات تبادل زندانیان بین دولت کابل و طالبان را از طریق مذاکرات در دوحه به سرانجام برساند.
منبع: مهر
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: