تیتر امروز

دومینوی تروریسم اسرائیلی؛ صبر استراتژیک ایران

دومینوی تروریسم اسرائیلی؛ صبر استراتژیک ایران

اسرائیل دومینویی از اقدامات خرابکارانه و تروریستی علیه ایران را از مدت‌ها قبل کلید زده است. مذاکرات وین صهیونیست‌ها را نگران کرده و حالا با جدیت بیشتری سعی در ویران کردن روند احیای برجام دارند.

کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شرط سنی کاندیداهای ریاست جمهوری در طرح اصلاح انتخابات را ۴۵ تا ۷۰ سال تصویب کرد.

کد خبر: ۷۱۹۳۹
۱۴:۵۸ - ۰۱ مهر ۱۳۹۹

شرط سن کاندیداهای ریاست جمهوری به ۴۵ تا ۷۰ سال تغییر کرد

 

دیدارنیوز - ابوالفضل ابوترابی عضو کمیسیون شورا‌ها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی و از طراحان طرح اصلاح قانون انتخابات در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، در پاسخ به سوالی درباره سرنوشت طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری گفت: این طرح هم اکنون در جلسه کمیسیون در حال بررسی نهایی است و سپس برای ارسال به هیئت رییسه، اصلاح و جمع بندی خواهد شد.


وی با بیان اینکه، عصر امروز طرح اصلاح قانون انتخابات تقدیم هیئت رییسه مجلس می‌شود، در پاسخ به این سوال که واکنش کمیسیون به انتقاد متخصصان و کارشناسان درباره طرح اصلاح قانون انتخابات چه بود، تصریح کرد: ما این طرح را با توجه به نظراتی که منتقدین داشتند، مجددا بررسی و برخی اصلاحات را اعمال کردیم

ابوترابی در پاسخ به این سوال که مثلا درباره سن کاندیدا‌ها که منتقدین زیادی داشت چه اصلاحی صورت گرفته است، گفت: این مورد را بررسی کردیم و به این جمع بندی رسیدیم که حداقل سن ۴۵ و حداکثر ۷۰ برای کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری لازم است.

وی در پاسخ به این سوال که مبنای علمی عدد ۴۵ و ۷۰ برای ریاست جمهوری مباحث فیزئولوژیک، روانشناختی یا تجربی بوده یا مسائل دیگر، گفت: مبنای ما تصمیم و رای کمیسیون بود که مورد تصویب قرار گرفت.

پیش از این در متن طرح اصلاحیه قانون انتخابات ریاست‌جمهوری،   حداقل سن ۴۰ سال تمام و حداکثر سن ۷۵ سال در هنگام ثبت نام ذکر شده بود.  
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: