تیتر امروز

بایدن و کرونا؛ وعده‌های حساب‌شده، گام‌های بزرگ
ینگه دنیا ۴

بایدن و کرونا؛ وعده‌های حساب‌شده، گام‌های بزرگ

«ینگه دنیا» عنوان ستون ثابت روح الله نخعی روزنامه‌نگار حوزه بین‌الملل در دیدار است که به فضای سیاسی ایالات متحده و تحولات آن می‌پردازد. این شماره به عملکرد بایدن در هفته‌های نخست مسئولیتش پرداخته...

یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: ترجیح روحانی این خواهد بود که در فضای امنیتی مشغول فعالیت شود.

کد خبر: ۷۱۹۲۰
۱۲:۴۹ - ۰۱ مهر ۱۳۹۹
روحانی بعد از ریاست جمهوری؛ به فضای امنیتی برمی‌گردد
 
دیدارنیوز - سرنوشت سیاسی حسن روحانی بعد از اتمام دوره ریاست جمهوری یکی از موضوعاتی است که در یک سال اخیر بار‌ها مطرح شده است. بسیاری از تحلیل‌گران با اشاره به عملکرد دولت تدبیر و امید معتقدند که حسن روحانی از این پس جایگاه ویژه‌ای در ساحت سیاسی ایران نخواهد داشت و احتما یک عضو ساده در مجمع تشخیص مصلحت نظام خواهد بود.

برخی نیز نسبت به آینده سیاسی او بدبین‌تر هستند. مثلا عبدالله ناصری فعال سیاسی اصلاح طلب چندی قبل به «جهان صنعت نیوز» گفته بود «از سال ۹۶ به بعد که پیش‌بینی می‌شد هیات حاکمه اروپا و آمریکا تغییر کند، انتظار می‌رفت آقای روحانی دست به تغییر و تحولاتی بزند، اما متاسفانه دیدیم که ایشان همان مسیر انفعال خود و تصمیم‌گیری‌های لحظه‌ای را جلو برد. اگر این روند در دو سال آینده ادامه یابد، من آینده سیاسی آقای روحانی را به مراتب بدتر و پرابهام‌تر از آقای احمدی‌نژاد می‌دانم.»

اشرف بروجردی، فعال سیاسی اصلاح‌طلب، اما حتی معتقد است که او حتی وارد مسائل سیاسی هم نخواهدشد!

بروجردی گفته است: «روحانی بعد از خروج از پاستور به احتمال زیاد عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام می‌شود و ترجیح شخصی‌اش این خواهد بود که در فضای امنیتی مشغول فعالیت شود. چرا که ایشان اساساً هیچ‌گاه به طور پررنگ وارد فضای سیاسی و تحرکات مرسوم جریان‌های سیاسی نشده است.»
 
منبع: اعتماد
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: