رئیس جمهور آمریکا که با مسائل مختلف اعم از همه گیری کروناویروس، روابط سرد بین کشورش و چین و تهدیدات مربوط به کره شمالی همزمان با یک کمپین پر تب و تاب مربوط به انتخابات ریاست جمهوری دست و پنجه نرم می‌کند، قصد دارد یک سخنرانی از پیش ضبط شده را در مجموع عمومی سازمان ایراد کرده و طی این سخنرانی "پیامی قدرتمند به چین" بفرستد.

کد خبر: ۷۱۹۱۲
۱۱:۳۸ - ۰۱ مهر ۱۳۹۹
محورهای احتمالی سخنان امروز ترامپ در مجمع عمومی سازمان ملل
 
دیدارنیوز - به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا روز دوشنبه به خبرنگاران گفت، برای چین که نخستین موارد ابتلای به کووید-۱۹ در آنجا گزارش شد "پیامی قدرتمند" خواهد داشت، هر چند که توضیحات بیشتری درباره این سخنرانی خود که قرار است امروز سه شنبه انجام شود، نداد.

دولت دونالد ترامپ به حزب کمونیست چین از بابت مسائلی نظیر "مدیریت شیوع بیماری کووید-۱۹، مداخله انتخاباتی، جاسوسی در آمریکا و گسترش نفوذ در جهان" حمله کرده است.

ترامپ در سازمان ملل چندان محبوب نیست و سخنرانی امسال او در زمانی قرار است انجام شود که اعضای سازمان ملل موضع تدافعی در قبال واشنگتن دارند.

کاخ سفید جزئیاتی درباره سخنرانی ترامپ مطرح نکرده اما انتظار می‌رود که وی در این سخنرانی توافق اخیر میان اسرائیل و امارات و بحرین بر سر عادی سازی روابط را برجسته سازد.

او همچنین احتمالا از کارهای دیگری همچون واسطه شدن برای برقراری همکاری اقتصادی میان صربستان و کوزوو و تحت فشار قرار دادن کشورهای ناتو برای برآورده کردن تعهد صرف دو درصد از تولید ناخالص داخلی خود برای بودجه نظامی، تعریف خواهد کرد.

او همچنین ممکن است صحبتهایی نیز در قبال کره شمالی و رهبرش کیم جونگ اون مطرح کند. در سال ۲۰۱۷ ترامپ به سازمان ملل گفت "پیام صلح" در قبال کره شمالی دارد اما بعدا گفت اگر آمریکا مجبور به دفاع از خودش در برابر کیم جونگ اون شود "ما گزینه‌ای بجز نابودی کامل کره شمالی نخواهیم داشت".
 
منبع: مهر
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: