رئیس جمهور آمریکا تهدید کرد ممکن است با صدور دستوری اجرایی، مانع از پیروزی رقیب دموکراتش در انتخابات ریاست جمهوری شود.

کد خبر: ۷۱۸۷۷
۲۲:۱۴ - ۳۱ شهريور ۱۳۹۹
ترامپ: شاید با دستور اجرایی جلوی رییس‌جمهور شدن بایدن را بگیرم!
 
دیدارنیوز - «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا تهدید کرد ممکن است دستوری اجرایی برای ممانعت از ریاست جمهوری «جو بایدن» رقیب دموکراتش شود.

به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک»، ترامپ شنبه شب به وقت محلی حین سخنرانی انتخاباتی در شهر «فایتویل» ایالت کارولینای شمالی گفت: «می‌توانیم شوخی کنیم، بازی کنیم و خوش بگذرانیم. نمی توانید این فرد را به عنوان رئیس جمهور داشته باشید. شاید دستوری اجرایی صادر کنم تا نتوانید او را به‌ عنوان رئیس جمهور داشته باشید».

رئیس جمهور آمریکا همچنین بایدن را «کودن‌ترین فرد در میان تمام نامزدها» و «بدترین نامزد کل تاریخ سیاسی ریاست جمهوری» این کشور خطاب کرد.

ترامپ در ادامه گفت: «قرار است با این طرف مناظره داشته باشم. [آن روز] از کجا می‌دانید که آمپول بزرگی به ... او نزده‌اند و به مدت دو ساعت از همیشه بهتر نیست؟ مشکل این است که بعد از آن چه خواهد شد».

ترامپ پیشتر در مصاحبه‌ای با شبکه خبری «فاکس‌نیوز»، مستقیماً جو بایدن را به مصرف مواد مخدر برای بالا بردن عملکردش در مناظره‌های انتخاباتی متهم کرده بود. او پیش از آن نیز درباره بایدن گفته بود: «به نظرم، او یک جورهایی انرژی‌اش بالا است؛ من می‌گویم هر دو نفر ما باید آزمایش مواد مخدر بدهیم. چون نمی‌خواهیم در وضعیتی قرار بگیریم که یک نفر چیزهایی مصرف می‌کند...»

رئیس جمهور آمریکا علاوه بر تشکیک در سلامت عقلی بایدن، بارها تهدید کرده است که برگزاری انتخابات به‌صورت پُستی دست دموکرات‌ها را در تقلب باز می‌گذارد و ممکن است او نتایج انتخابات را قبول نکند.

این در حالی است که نتایج جدید‌ترین نظرسنجی مشترک خبرگزاری رویترز و مرکز ایپسوس در سطح ملی آمریکا نشان می‌‌دهد که  بایدن، ۹ درصد از ترامپ، پیش افتاده است. در فاصله کمتر از ۵۰ روز مانده به برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا در ماه نوامبر، نتایج نظرسنجی‌های دیگر نشان می‌دهند که بایدن برتری خود را در آرای مردمی حفظ کرده است. اما در نهایت نتیجه انتخابات را تعداد الکترالی که هر نامزد به دست می‌آورد مشخص خواهد کرد
منبع: مهر
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: