رئیس پلیس پایتخت گفت: اگر ظرفیت بازپروری معتادان متجاهر به میزان ۱۰ هزار نفر در اختیار پلیس قرار گیرد، با قاطعیت می‌توان گفت که ۹۰ درصد تهران را پاکسازی می‌کنیم.

کد خبر: ۷۱۷۵۰
۱۳:۱۴ - ۳۰ شهريور ۱۳۹۹
برای نگهداری ۹۰ درصد معتادان متجاهر ظرفیتی ۱۰ هزار نفره نیاز است
 
دیدارنیوز - سردار حسین رحیمی اظهار کرد: پس از مدت‌ها از سوی سازمان بهزیستی برای نگهداری و پذیرش معتادان دارای زخم باز و بیماری‌های واگیر ظرفیتی ۴۰۰ نفره در اختیار پلیس قرار گرفته است. همچنین ظرفیت ۵۰۰ نفرهای برای زنان معتاد متجاهر اختصاص داده است.

وی ادامه داد: این کار شروع خوبی است چرا که در طرح‌های قبلی ما جمع‌آوری معتادان متجاهر زن یا معتادانی که دارای زخم باز و بیماری‌های واگیردار هستند را نداشته‌ایم.

رئیس پلیس تهران بزرگ افزود: پلیس به دنبال آن است همکاری کند که حتی یک معتاد متجاهر در سطح شهر وجود نداشته باشد. ستاد مبارزه با مواد مخدر قول داده که برای جذب تمامی معتادان متجاهر ظرفیت‌هایی را به پلیس اختصاص دهد.

رحیمی گفت: به دلیل شیوع کرونا، کار جمع‌آوری معتادان متجاهر سخت‌تر شده چرا که الان هم باید پروتکل‌های بهداشتی و هم پروتکل‌های ستاد کرونا را رعایت کنیم.

وی تأکید کرد: طبق پروتکل‌های وزارت بهداشت، معتادان جمع‌آوری شده ابتدا باید غربالگری شوند و دو هفته پس از غربالگری در قرنطینه بمانند و این وقفه برای جمع‌آوری معتادان، کار را با سختی مواجه می‌کند.

رئیس پلیس تهران بزرگ بیان کرد: در حال حاضر ۱۰ هزار معتاد متجاهر در مراکز بازپروری تهران بزرگ وجود دارند. اگر ظرفیت بازپروری دیگری به میزان ۱۰ هزار نفر در اختیار پلیس قرار گیرد، با قاطعیت می‌توان گفت که ۹۰ درصد تهران را پاکسازی می‌کنیم.
 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: