فرماندار دشت آزادگان گفت: کشور عراق از مدت‌ها پیش به‌صراحت اعلام کرد، به دلیل شیوع ویروس کرونا، از ورود زائران از طریق مرز‌های زمینی جلوگیری خواهد کرد

کد خبر: ۷۱۶۷۵
۱۵:۱۸ - ۲۹ شهريور ۱۳۹۹

دیدارنیوز ـ حمید سیلاوی فرماندار دشت آزادگان امروز شنبه ۲۹ شهریورماه، اظهار کرد: برخی هیئت‌های عزاداری در استان، در این روز‌های اخیر بدون توجه به هشدار و تذکر‌ها، به سمت مرز چذابه حرکت می‌کنند که نیرو‌های انتظامی و مرزبانی حسب وظیفه، آن‌ها را باز خواهند گرداند.
 
رئیس شورای تأمین دشت آزادگان گفت: عبور از مرز چذابه برای حضور در آئین اربعین در کشور عراق، به هیچ‌وجه امکان‌پذیر نیست. کشور عراق به‌صراحت اعلام کرده است که به علت مخاطرات ناشی از شیوع ویروس کرونا، پذیرای زائران خارجی در ایام اربعین نخواهد بود.
 
سیلاوی بابیان اینکه در ایام اربعین هیچ‌گونه ترددی از مرز چذابه صورت نخواهد گرفت و حتی اتباع و گردشگران عراقی هم نیز نمی‌توانند به جمهوری اسلامی ایران سفر کنند افزود: نیرو‌های مرزبانی کشور عراق، نیز با حضور در نقطه صفر مرزی شیب (چذابه) اجازه ورود هیچ زائری را به عراق حتی برای چند ساعت نمی‌دهند.
 
 نماینده عالی دولت در شهرستان دشت آزادگان تصریح کرد: مسئولان ارشد عراقی از مدت‌ها قبل به‌طور رسمی به سفیر ایران در بغداد، اعلام کرده‌اند در ایام اربعین همه مرز‌های زمینی این کشور، برای ورود زائران خارجی بسته خواهد بود. بر اساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا، عزیمت کاروان‌های عزاداری اربعین، اعم از انفرادی و گروهی ممنوع است.
 
سیلاوی در پایان تأکید کرد: امسال هیچ‌گونه موکبی به جهت خدمات‌رسانی، برپا و مستقر نشده است، و در واقع اجازه فعالیت همچون سال‌های گذشته را ندارند
 
منبع: ایلنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: