وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرد، این کشور قصد دارد در نشست آتی آژانس بین المللی انرژی اتمی خواستار تلاش‌های بین‌المللی برای خلع سلاح کامل هسته‌ای کره شمالی شود.

کد خبر: ۷۱۶۶۶
۱۴:۴۳ - ۲۹ شهريور ۱۳۹۹

دیدارنیوز ـ به نقل از خبرگزاری یونهاپ، طبق اعلام وزارت امور خارجه آمریکا، کریستوفر فورد، دستیار امور عدم اشاعه و امنیت بین الملل در این وزارتخانه در کنفرانس عمومی بعدی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از دوشنبه تا پنجشنبه در شهر وین اتریش شرکت خواهد کرد.
 
این وزارتخانه عنوان کرد: ما از کشور‌ها خواهیم خواست تا به تلاش ما برای دستیابی به خلع سلاح هسته‌ای نهایی و کاملا راستی آزمایی شده کره شمالی بپیوندند.
 
این اقدام در حالی قرار است صورت بگیرد که همچنان بن‌بست در مذاکرات مربوط به خلع سلاح هسته‌ای کره شمالی میان واشنگتن و پیونگ یانگ ادامه دارد. دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا تا کنون سه دیدار با کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی داشته، اما مذاکرات آن‌ها از بعد از نشست دوجانبه دومشان در هانوی در فوریه ۲۰۱۹ در بن بست قرار داشته است.
 
در بیانیه وزارت امور خارجه آمریکا تصریح شد: آمریکا مشارکت‌های مهم آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در مسیر صلح و امنیت بین‌الملل و به کارگیری صلح آمیز از تکنولوژی هسته‌ای را به رسمیت شناخته و مورد حمایت قرار می‌دهد و ما یک عضو متعهد در این آژانس هستیم.
 
کره شمالی یک بار در سال ۱۹۹۳ و یک بار دیگر نیز در سال ۲۰۰۲ معاهده عدم اشاعه تسلیحات هسته‌ای را ترک کرد.
 
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: