رئیس دومای روسیه گفت: تلاش آمریکا برای استفاده از سازمان ملل برای اهداف خود، بحران‌های جدیدی بوجود خواهد آورد.

کد خبر: ۷۱۶۴۸
۱۲:۵۰ - ۲۹ شهريور ۱۳۹۹

دیدارنیوز ـ به نقل از خبرگزاری دولتی تاس، ویاچسلاو والودین اظهار داشت: تاکید بر این نکته را بسیار مهم می‌دانم که کاهش نقش سازمان ملل به عنوان تنها سازمان قانونی بین المللی مسئول حفظ ثبات و امنیت جهان، غیرقابل قبول است.
 
وی افزود: تلاش واشنگتن برای به خدمت گرفتن سازمان ملل در جهت منافع خود منجر به ضربه خوردن قوانین بین المللی و بروز مسائل و چالش‌های جدید می‌شود. 
 
وی ادامه داد: تصمیم آمریکا برای خروج از سازمان بهداشت جهانی و تلاش برای مقصر دانستن این سازمان در انتشار ویروس کرونا نیز چنین نتایجی (بروز مسائل جدید) را بوجود خواهد آورد.
 
گفتنی است آمریکا در بسیاری موارد در روند حل مسائل بین المللی و منطقه‌ای به مواضع کشور‌های دیگر توجه نمی‌کند و این یکجانبه گرایی واشنگتن در عرصه بین المللی اعتراض بسیاری از کشور‌ها را برانگیخته است.
 
این گونه نادیده گرفتن خواسته‌های کشور‌های دیگر و نقض قوانین بین المللی بویژه در وضعیت پیرامون خروج آمریکا از برجام مشهود است و واشنگتن با وجود خروج بیش از دو سال پیش این کشور از برجام به دستور دونالد ترامپ، همچنان خود را عضو این توافق بین المللی می‌داند.
 
آمریکا به تازگی نتوانست در شورای امنیت قطعنامه پیشنهادی خود برای تمدید تحریم‌ها علیه ایران را به توافق برساند و در عرصه بین المللی منزوی شد. 
 
 خروج آمریکا از برخی توافق‌های بین المللی دیگر از جمله پیمان تغییرات جهانی اقلیمی، پیمان منع موشک‌های هسته‌ای کوتاه و میان برد نیز مشکلاتی را در عرصه بین المللی بوجود آورده است و بسیاری از کشور‌ها از این رویکرد واشنگتن ناراضی هستند.
 
منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: