پادشاه بحرین در تماس تلفنی با رئیس جمهور آمریکا پس از امضای توافق عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی، تأکید کرد که صلح یک گزینه "استراتژیک" برای منامه است.

کد خبر: ۷۱۴۷۱
۰۸:۵۱ - ۲۶ شهريور ۱۳۹۹
تماس تلفنی پادشاه بحرین و ترامپ پس از امضای توافق صلح میان منامه و اسرائیل
 
دیدارنیوز - به نقل از رای الیوم، حمد بن عیسی آل خلیفه، پادشاه بحرین سه شنبه شب پس از امضای توافق عادی سازی روابط میان بحرین با رژیم صهیونیستی، از سوی دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا تماس تلفنی را دریافت کرد.

در جریان این تماس ترامپ ضمن تبریک به پادشاه بحرین به خاطر توافق برای عادی سازی روابط با اسرائیل، از تلاش های بحرین برای دستیابی به این توافقنامه تشکر کرد.

همچنین ترامپ تأکید کرد: "بحرین رویکرد صلحی را در پیش گرفته که همه را تشویق می کند تا وارد روند صلح شوند که امنیت، ثبات و رفاه همه کشورها و مردم منطقه را تضمین کند."

پادشاه بحرین نیز گفت: "صلح یک گزینه استراتژیک برای بحرین و بیانگر دیدگاه و رویکرد آن مبتنی بر تفاهم، گفتگو، همکاری و همزیستی مسالمت آمیز و تقریب بین مردم و فرهنگ های مختلف به دور از تنش است."

وی همچنین از رئیس جمهور آمریکا بخاطر "تلاشهای وی برای دستیابی به این توافق ها و تلاشهایش در پیشبرد روند صلح خاورمیانه" تشکر کرد.

روز سه شنبه کاخ سفید میزبان مراسمی برای امضای توافق نامه های عادی سازی روابط میان اسرائیل با بحرین و امارات تحت نظارت دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا بود
 
منبع: مهر
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی : ۰
غیر قابل انتشار : ۰
محمدرضا کیانفر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
0
0
ابراهیم عزیزی نماینده شیراز در مجلس گفت: توافق بحرین و امارات با اسرائیل خیانت به امت اسلام است.

آقای عزیزی،
امت تفکر دوران جهالت بشر بود که مردم در خرافات و ناآگاهی و تعصب مانند حیوانات وحشی می‌زیستند انسانهای متمدن به ملت عقیده دارند.

سرور گرامی،
تنها راه نجات میهن اتحاد ماست که هم‌صدا جمهوری اسلامی را تشویق به انجام دو فوریت نماییم:
1- مذاکره با آقای ترامپ برای دفع تهدیدات خارجی،
2- به رسمیت شناختن حق آزادی بیان مصوب قانون اساسی جهت حل مشکلات داخلی،
با تشکر از توجه شما،