با پیگیری‌های بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، مشکل ماده ۳۸ قانون تامین اجتماعی نمایندگان بیمه برطرف شد.

کد خبر: ۷۱۴۴۸
۱۵:۴۵ - ۲۵ شهريور ۱۳۹۹

دیدارنیوز ـ به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل بیمه مرکزی، «غلامرضا سلیمانی» رئیس کل بیمه مرکزی، با اعلام این خبر گفت: نمایندگان بیمه که حدود ۸۰ هزار نفر هستند با سازمان تامین اجتماعی در خصوص هزینه‌های بیمه خود به مشکل بر خورده بودند به گونه‌ای که سازمان تامین اجتماعی تصور می‌کرد نمایندگان بیمه، پیمانکار هستند و بابت پیمانکاری درصد بالایی (حدود ۱۶درصد) را برای هزینه بیمه‌ای آن‌ها در نظر گرفته بود، در صورتی که این‌ها نمایندگان شرکت‌های بیمه هستند و کار‌های شرکت بیمه را در قالب بخش خصوصی انجام می‌دهند.
 
وی افزود: براساس پیگیری‌های صورت گرفته از سوی بیمه مرکزی و سندیکای بیمه‌گران ایران مسئله ماده ۳۸ نمایندگان بیمه برطرف شد به این معنا که دیگر از طرف سازمان تامین اجتماعی مبلغ بیمه پیمانکاری از نمایندگان دریافت نمیشود.
 
رئیس کل بیمه مرکزی گفت: به ۸۰ هزار نماینده سراسر کشور نیز ابلاغ شده است که به شعب سازمان تامین اجتماعی مراجعه کنند و کد شغل خود را دریافت کنند.
 
ماده ۳۸ قانون تامین اجتماعی؛ کلیه کارفرمایان و پیمانکاران تحت عضویت سازمان تامین اجتماعی را مکلف می‌سازد که علاوه بر بیمه کردن کارکنان خود، نسبت به بیمه نمودن نیرو‌های مربوط به پروژه‌های مناقصه‌ای و قراردادی نیز اقدام نمایند.
 
منبع: ایلنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: