مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور گفت: رعایت پروتکل‌های بهداشتی اعلام شده، همچنان به قوت خود باقیست و رانندگان تاکسی موظفند که حداکثر سه مسافر سوار کنند.

کد خبر: ۷۱۴۱۴
۱۳:۱۲ - ۲۵ شهريور ۱۳۹۹

دیدارنیوز ـ مرتضی ضامنی روز سه شنبه در گفتگویی افزود: بر اساس پروتکل‌های بهداشتی، رانندگان تاکسی موظف به استفاده از ماسک و دستکش و همچنین استفاده از مواد ضدعفونی کننده در محیط تاکسی هستند و مسافران نیز باید برای استفاده از تاکسی حتما ماسک و دستکش داشته باشند.
 
وی در پاسخ به این سوال که با وجود اینکه اعلام شده رانندگان تاکسی حداکثر باید سه مسافر سوار کنند، اما مشاهد می‌شود که گاهی تاکسی‌ها چهار مسافر دارند و در حالیکه باید کرایه چهار نفر را محاسبه کنند کرایه سه نفر را می‌گیرند و در عمل شاهد افزایش کرایه تاکسی‌ها حتی در مسیر‌های کوتا هستیم، گفت: پروتکل بهداشتی باید توسط رانندگان تاکسی و مسافران رعایت شود و حداکثر سه مسافر سوار تاکسی شوند و بر این اساس هم نرخ در دو صورت سوار کردن سه مسافر (در زمان کرونا و رعایت اصول بهداشتی) یا چهار مسافر (به غیر از زمان زمان کرونا) ابلاغ شده و به صورت برچسب هم در خودرو‌های تاکسی نصب شده است.
 
ضامنی تاکید کرد: پروتکل‌های بهداشتی در بخش حمل و نقل عمومی و تاکسی‌ها همان پروتکل اعلامی از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است و از سوی این وزارت خانه نیز از بخش حمل نقل عمومی و تاکسی‌ها به عنوان یکی از بخش‌هایی که این پروتکل را به خوبی رعایت کرده اند، نام برده شده است، اما اینکه اگر راننده تاکسی این پروتکل بهداشتی را از جمله سوارکردن حداکثر ۳مسافر را رعایت نمی‌کند، تخلف است. 
 
وی تصریح کرد: مردم و مسافران هم باید در این زمینه خودشان همکاری کنند از سوار شدن بیش از سه مسافر ممانعت کنند و این گونه تخلف‌ها را به سازمان‌های تاکسیرانی تحت نظر شهرداری‌ها اعلام کنند تا در اسرع وقت و با اولویت به اینگونه شکایت‌ها رسیدگی شود.
 
مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور با بیان اینکه رانندگان تاکسی از اقشار آسیب پذیر و در خطر ابتلا به کرونا هستند، گفت: تا کنون ۵۵۰ راننده تاکسی در کشور به ویروس کرونا مبتلا شده اند و ۴۳ نفر از آن‌ها نیز فوت کرده اند.
 
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: