جنبش مقاومت اسلامی فلسطین "حماس" در بیست و هفتمین سالروز امضای توافق اسلو اعلام کرد، قدس پایتخت ابدی فلسطین باقی خواهد ماند.

کد خبر: ۷۱۲۷۹
۱۹:۰۰ - ۲۳ شهريور ۱۳۹۹

دیدارنیوز ـ جنبش حماس در بیانیه‌ای اعلام کرد: تمامی تلاش‌های اسرائیل در محو کردن حق بازگشت موفقیت‌آمیز نخواهد بود، همانطور که توافق اسلو نیز موفق به این کار نشد. همچنین مقاومت مسلحانه تنها راه برای شکست اشغالگر و ناکام گذاشتن طرح‌های آن و آزادسازی اراضی ماست.
 
مرکز رسانه فلسطین صبح امروز (یکشنبه) اعلام کرد، حماس بیانیه‌ای را در بیست و هفتمین سالگرد امضای توافق اسلو منتشر و در آن تاکید کرده است که حق بازگشت برای هر فلسطینی که از اراضی خود بیرون شده است، محفوظ باقی خواهد ماند؛ حال هرچقدر نسل‌ها بگذرد. روند عادی‌سازی که برخی از کشور‌های عربی به سمت آن شتابان حرکت می‌کنند، خنجری از پشت به آرمان و مردم فلسطین است و هر که در این مسیر حرکت کند، جز ناامیدی و خواری عایدش نخواهد شد.
 
جنبش حماس تصریح کرد، رویارویی با طرح عادی‌سازی روافزون، جز با آنچه که جنبش حماس از مدت‌ها قبل خواهان آن شده بود و هر زمانی برای آن آماده بوده است، حاصل نخواهد شد، این درخواست همان تصمیم و فعالیت یکپارچه فلسطینی‌هاست.
 
جنبش حماس بر پایبندی خود به خروجی‌های نشست دبیران کل و تصمیمات برخاسته از آن جهت یکپارچه ساختن تلاش‌ها در رویارویی با معامله قرن و بلند کردن صدا در مخالفت با عادی‌سازی و موضع اتحادیه عرب در نشست اخیر آن تاکید کرد.
 
این جنبش اعلام کرد: قدس پایتخت ابدی فلسطین باقی خواهد ماند، هیچ موجودی، حال هر که باشد، نمی‌تواند آن را به پایتخت اشغالگر تبدیل کند، قدس جهت‌گیری مبارزه یکپارچه فلسطینی‌ها باقی خواهد ماند.
 
حماس در بیانیه خود ادامه داد: ۲۷ سال از توافق اسلو می‌گذرد، این توافق، مساله ما و مردممان را در بیراهه بیهودگی سیاسی وارد کرد و مصیبت‌های حاصل از توافق‌ها را به دنبال آن کشاند که از این توافق‌ها فقط مردم ما مجازات و امتیازدهی و کوتاه آمدن بیشتر، چیزی عایدشان نشد. در مقابل پیشرفت و فربه شدن طرح صهیونیستی بر روی اراضی ما که از طریق گسترش سرطانی شهرک‌سازی‌ها و محدودیت‌های اقتصادی صورت می‌گیرد؛ وضعیت مساله ما رو به عقب‌گرد نهاد.
 
حماس اعلام کرد، هماهنگی امنیتی و موفقیت‌آمیز بودن آن در بستن دست مقاومت، آخر کار نبود، بلکه دروازه اقتصادی، ورودی بزرگی برای باج‌خواهی شد و اگر توافق اسلو در ۱۹۹۳ نبود، اشغالگر نمی‌توانست وارد این مسیر شود.
 
حماس در پایان بیانیه خود اعلام کرد: سالگرد توافق در این روز‌ها می‌گذرد و تصویر تیره تغییر کرده است و شعاع بامداد جدیدی در افق روابط ملی درخشیده است که امکان بازگشت به جبهه یک پارچه فلسطینی‌ها در رویارویی با این اشغالگر را فراهم می‌کند. این روش همان مقاومت با تمامی مظاهرش و در رأس آن مقاومت مسلحانه است که گذر روزها، به ما نشان داد که این روش سودمندترین روش در رویارویی با این اشغالگر و در مسیر دستیابی به آزادسازی اراضی و انسان‌هاست.
 
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: