کمیسیونر اتحادیه اروپا اعلام کرد تا زمانیکه دولت قانونی در لبنان روی کار نیاید، قادر به ارسال کمک‌های بشردوستانه به این کشور نخواهد بود.

کد خبر: ۷۱۲۷۴
۱۸:۰۰ - ۲۳ شهريور ۱۳۹۹

دیدارنیوز ـ به نقل از خبرگزاری فرانسه، اتحادیه اروپا ارسال کمک‌های بشردوستانه به لبنان را منوط به تشکیل دولت جدید در این کشور دانست.
 
یانز لنارکیچ، کمیسیونر اتحادیه اروپا اعلام کرد تا زمانیکه دولت قانونی در لبنان تشکیل نشود، اتحادیه اروپا قادر به ارسال کمک به این کشور نخواهد بود.
 
یانز لنارکیچ افزود اقتصاد لبنان پس از انفجار ۴ اوت خسارات میلیاردی را متحمل شده و با آسیب‌های بدتری روبروست. با این حال بسیاری از کشور‌ها شرط ارسال کمک بشردوستانه به لبنان را تشکیل دولت معتبر در آنجا می‌دانند.
 
این مقام اتحادیه اروپا با یادآوری کمک ۶۴ میلیون یورویی بروکسل به لبنان مدعی شد کمک‌های بعدی تنها در صورت روی کار آمدن دولت قانونی در لبنان ارسال خواهد شد. اروپا نمی‌خواهد کمک هایش منجر به فروپاشی اقتصادی و بحران سازی در لبنان شود. ما می‌خواهیم دولتی مورد اعتماد مردم در لبنان روی کار آید و این کشور در مسیر درست خود قرار گیرد.
 
در پی انفجار مهیب بندر بیروت حسان دیاب، نخست وزیر وقت لبنان در پی اعتراضات مردمی مجبور به کناره گیری از سمت خود شد. اندکی بعد میشل عون، رئیس جمهور لبنان مصطفی ادیب را مأمور تشکیل کابینه کرد.
 
بنا بر اعلام رسمی وزارت بهداشت دولت پیشبرد امور لبنان، حادثه مهیب انفجار دو هزار و ۷۵۰ تن آمونیوم نیترات در بندرگاه شهر بیروت در ۴ اوت، تاکنون دست کم ۱۹۰ کشته و بیش از شش هزار و ۵۰۰ زخمی بر جای گذاشته است. با این حال هفت تن دیگر همچنان ناپدید هستند و ۳۰۰ هزار نفر نیز بی خانمان شده‌اند.
 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: