دولت آمریکا حدود ۸۸۰۰ کودک مهاجر بدون همراه را در مرز با مکزیک از ۲۰ مارس رهگیری کرده و بر اساس قوانین مربوط به محدود کردن گسترش ویروس کرونا در داخل ایالات متحده اخراج کرده است.

کد خبر: ۷۱۱۳۶
۱۱:۴۰ - ۲۲ شهريور ۱۳۹۹
آمریکا ۸۸۰۰ کودک مهاجر را اخراج کرده است
 
دیدارنیوز - به نقل از خبرگزاری رویترز، دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا از ژوئن سال جاری میلادی از اعلام آمار مربوط به این کودکان سر باز زده و گفته بود که حدود ۲۰۰۰ کودک اخراج شدند. مدافعان حقوق مهاجران گفته‌اند که تعداد بیشتری از کودکان احتمالا هدف این قوانین قرار گرفتند اما تعداد آنها تا روز جمعه کاملا مشخص نشده بود.

دولت آمریکا قوانین جدید مرزی را در ۲۱ مارس سال جاری میلادی اجرایی کرد که قوانین قدیمی با هدف حمایت از کودکان در مقابل قاچاقچیان انسان را حذف کرده است؛‌ قوانین قدیمی به خانواده‌های مهاجر این فرصت را می‌داد تا در دادگاه مهاجرت آمریکا بتوانند درخواست پناهندگی بدهند.

دولت آمریکا گفته که این قوانین اضطراری با هدف متوقف کردن گسترش بیش از حد ویروس کرونا در داخل پناهگاه‌ها و اردوگاه‌های مهاجران و در میان شهروندان ایالات متحده وضع شده است. مقام‌های آمریکایی به سرعت به بیرون کردن مهاجران از جمله کودکان بدون همراه آن هم بدون در نظر گرفتن روندهای استاندارد مهاجرتی اقدام کردند.

ترامپ که به دنبال انتخاب مجدد در انتخابات ریاست جمهوری سوم نوامبر است،‌ موضع سرسختانه‌ای در قبال مهاجران قانونی و غیرقانونی گرفته است.

مدافعان حقوق مهاجران گفته‌اند، این قوانین جدید مهاجران به ویژه کوکان را در معرض خطر جدی قرار می‌دهد. دولت فدرال آنها را برای چند روز تا چند هفته در هتل‌هایی با مقاطعه‌کارهای بدون مجوزی جا می‌دهد تا از آنها نگهداری کنند. این مدافعان گفته‌اند، اطلاعات شخصی کودکان در سیستم‌های کامپیوتری معمول ثبت نمی‌شوند و این مساله پیگیری وضعیت آنها را تقریبا غیرممکن می‌سازد.

در ژوئن، مارک مورگان، رئیس حفاظت مرزی و گمرک آمریکا گفته بود که حدود ۲۰۰۰ کودک بدون همراه تحت این قوانین و دستورات جدید اخراج شده‌اند.

اتحادیه آزادی‌های مدنی آمریکا از دولت بابت این دستور در ژوئن شکایت کرده بود. دولت آمریکا گفته که علاوه بر اخراج ۸۸۰۰ کودک،‌ در مجموع ۱۵۹ هزار مهاجر و ۷۶۰۰ خانواده را از این کشور اخراج کرده است.
 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: