یحیی سریع سخنگوی نیرو‌های مسلح یمن از حمله موشکی موفقیت آمیز به یک هدف مهم در ریاض پایتخت عربستان خبر داد.

کد خبر: ۷۱۰۵۷
۱۵:۴۱ - ۲۰ شهريور ۱۳۹۹

دیدارنیوز ـ یحیی سریع در صفحه رسمی توئیتر خود نوشت که با کمک خدای قادر، نیروی هوایی و موشکی یک عملیات نظامی مشترک علیه یک هدف مهم در ریاض پایتخت دشمن سعودی انجام دادند.
 
سریع با اشاره به اینکه این حمله با موشک بالستیک «ذوالفقار» و به وسیله ۴ پهپاد «صماد ۳» صورت گرفته، گفت که این حمله در واکنش به تجاوز ادامه دار دشمن و ادامه محاصره کشور عزیز ما انجام شد.
 
وی وعده داد که اگر تجاوز و محاصره یمن و مردم این کشور ادامه پیدا کند، جنایت و تجاوز رژیم آل سعود را به صورت دردناکی پاسخ داده خواهد شد.
 
در عین حال سرتیپ یحیی سریع روز گذشته نیز با تأیید حمله ارتش و کمیته‌های مردمی یمن به جنوب عربستان اعلام کرد که پهپاد‌های یمنی بار دیگر برخی مراکز نظامی و حساس در داخل فرودگاه بین‌المللی أب‌ها [در جنوب غرب عربستان]را با چندین پهپاد "قاصف ۲ k" هدف قرار دادند.
سریع این حملات را دقیق توصیف کرد و افزود: این حمله پهپادی در پاسخ به تشدید حملات متجاوزان، جنایت‌ها و ادامه محاصره آنان علیه کشور یمن صورت گرفته است.
 
عربستان پس از حدود تقریبا پنج سال از آغاز جنگی همه جانبه که علیه مردم یمن به راه انداخت، نه‌تن‌ها به اهداف خود دست نیافته، بلکه هزینه‌های زیادی را به اقتصادش تحمیل کرده است.
 
انصارالله پس از آن که عربستان توافق آتش‌بسی را که خود اعلام کرده بود، نقض کرد، حملاتش را به مراکز حساس نظامی سعودی از سر گرفته است.
 
یمن از ۲ سال گذشته توانسته در زمینه تولید سلاح‌های هوایی به پیشرفت قابل توجهی برسد که پیروزی‌های ارتش یمن و درماندگی دفاع هوایی عربستان را به دنبال داشته است.
 
نگاهی به افزایش توان موشکی و پهپادی یمن، نشان می‌دهد که یمنی‌ها از حدود سه سال پیش به تولید موشک‌های پیشرفته و نیز هواپیما‌های بدون سرنشین (پهپاد) پرداخته‌اند اقدامی که موجب برتری نظامی در مقابله با تجاوز سعودی‌ها شده است.
 
منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: