معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی گفت: شمار مسافران این استان طی پنج ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه پارسال افزون بر ۶.۵ میلیون نفر کاهش یافته است.

کد خبر: ۷۰۹۹۱
۰۹:۰۸ - ۲۰ شهريور ۱۳۹۹

 
دیدارنیوز ـ محمدصادق براتی روز پنجشنبه در گفتگویی تعداد مسافران ورودی به این استان را در پنج ماه نخست پارسال ۱۶ میلیون و ۳۷۱ هزار و ۳۳۲ نفر ذکر و بیان کرد: در مدت مشابه امسال شمار مسافران وارد شده به خراسان رضوی ۹ میلیون و ۷۰۲ هزار و ۸۷۶ نفر بوده است.
 
وی افزود: بر این اساس طی این مدت میزان ورود مسافر به خراسان رضوی ۴۶ درصد و تعداد زائران و مسافران مشهدالرضا (ع) ۴۱ درصد کمتر شده است. 
 
معاون استاندار خراسان رضوی ادامه داد: میزان ورود مسافر به استان در بخش ناوگان حمل و نقل عمومی جاده‌ای ۹۲ درصد، سفر‌های ریلی ۸۳ درصد، سفر با هواپیما ۶۹ درصد و با وسایل نقلیه شخصی نیز ۲۴ درصد کاهش داشته است.
 
وی کاهش اقامت مسافر در هتل‌های مشهد و خراسان رضوی را برای صنعت هتلداری استان بسیار بحرانی توصیف کرد و گفت: کمترین کاهش سفر‌ها مربوط به خودرو‌های سواری شخصی است که علت آن رفت و آمد بین شهرستان‌های داخل استان برای دسترسی به امکانات درمانی است. 
 
براتی افزود: از مهر ماه امسال نیز مطابق روال هر ساله با کاهش زائر و مسافر مواجه خواهیم بود لذا امید ما به نوروز ۱۴۰۰ است، اگر شیوع ویروس کرونا زودتر رفع گردد با برگزاری جشنواره‌ها و اعمال برخی تخفیف‌ها به دنبال از سرگیری فعالیت‌های مربوط به سفر خواهیم بود.
 
طبق آخرین آمار رسمی تاکنون ۳۹۳ هزار و ۴۲۵ نفر در ایران به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۲۷ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۲۲ هزار و ۶۶۹ نفر رسیده است.
 
منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: