رئیس‌جمهوری آمریکا به دلیل میانجیگری میان رژیم صهیونیستی و امارات متحده عربی، برای دریافت جایزه صلح نوبل ۲۰۲۱ پیشنهاد شد.

کد خبر: ۷۰۹۵۶
۱۵:۱۳ - ۱۹ شهريور ۱۳۹۹
دیدارنیوز - شبکه خبری فاکس نیوز گزارش داد، نام دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا از سوی کریستین تایبریگ-جد، سیاستمدار نروژی پیشنهاد شده است.

این سیاستمدار پارلمان نروژ گفت: فکر می‌کنم او بیش از دیگر پیشنهادها برای نامزدی دریافت جایزه صلح برای ایجاد صلح در میان دولت‌ها تلاش کرده است!

روز سه‌شنبه یک مقام کاخ سفید اعلام کرد، ترامپ ۱۵ سپتامبر مراسم امضای توافق عادی‌سازی روابط میان اسرائیل و امارات را برگزار خواهد کرد.

طبق بخشی از این توافق که ۱۳ اوت از سوی کاخ سفید اعلام شد، ابوظبی با عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی موافقت کرد و تل‌آویو هم پذیرفت تا الحاق بخش‌هایی از کرانه باختری را به حالت تعلیق درآورد.

در سال ۲۰۲۰ تعداد ۳۱۸ تن برای جایزه صلح نوبل پیشنهاد شدند. تمام نامزدها پیش از آنکه فهرست کوتاهی از ارزشمندترین و مفیدترین افراد تهیه شود، مورد بحث قرار می‌گیرند.  

کریستین تایبریگ-جد در نامه‌ای به کمیته نوبل، نقش رئیس‌جمهوری آمریکا را در آنچه ارتقای روابط میان این دو دولت خاورمیانه‌ای خواند، ستود. او نوشت: از آنجایی که انتظار می‌رود دیگر کشورهای خاورمیانه هم راه امارات را طی کنند، این توافق می‌تواند تغییردهنده بازی باشد و خاورمیانه را به منطقه همکاری و شکوفایی تبدیل کند.

این اولین بار نیست که ترامپ برای دریافت این جایزه پیشنهاد می‌شود. در سال ۲۰۱۸ همین سیاستمدار نروژی نام او را پس از نشست سنگاپور با کیم جونگ اون،‌ رهبر کره‌شمالی پیشنهاد داده بود. دونالد ترامپ اما از کسب این جایزه ناکام ماند.
 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: