علی خضریان نماینده تهران از پاسخ‌های وزیر جهاد کشاورزی درباره نحوه اجرای طرح خودکفایی گندم قانع شد.

کد خبر: ۷۰۹۲۳
۱۲:۰۳ - ۱۹ شهريور ۱۳۹۹

دیدارنیوز ـ علی خضریان نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز- چهارشنبه- از پاسخ‌های کاظم خاوازی وزیر جهاد کشاورزی درباره نحوه اجرای طرح خودکفایی گندم قانع شد.
 
خضریان در طرح سوال خود از وزیر درباره نحوه اجرای طرح خودکفایی گندم گفت: اصل‌های سوم و چهل و سوم قانون اساسی بر لزوم خود کفایی در کشاورزی تاکید دارد که با افزایش محصولات کشاورزی، دامی و صنعتی نیاز‌های کشور تامین شود که این کار می‌تواند کشور را از واردات بی‌نیاز کند امنیت عذایی برای کشور بسیار مهم است، همه مسوولان کشور و به ویژه مسوولان وزارت جهاد کشاورزی توجه کنند که کشاورزی از اساسی‌ترین محور‌های توسعه در کشور است و پایه و زیربنا است.
 
وی افزود: ما باید از کشاورزی و تولیدگران این بخش حمایت کنیم؛ کشاورزی نه تنها در ایران که در جهان بسیار مهم است و در کشور‌های توسعه یافته در این باره به صورت جدی عمل می‌کنند.
 
خضریان ادامه داد: گندم از محصولات اساسی کشاورزی است و دولت با اینکه شعار خودکفایی می‌دهد، اما در عمل می‌بینیم که در این زمیه خودکفا نیستیم در حالی که رهبر انقلاب در فرمایشات خود در ابلاغ سیاست‌های کلی نظام، خودکفایی را بسیار مهم دانسته‌اند.
 
منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: