پدر و مادر برادران افکاری که به اتهاماتی از جمله قتل به زندان و یکی از آنها به اعدام محکوم شده‌اند، در نامه‌ای به رییس قوه قضاییه ضمن تاکید بر ضرورت توجه به وضعیت حقوقی و نوع رفتار با فرزندانشان در زندان، تاکید کرده‌اند «از این که عدالت رعایت شود هنوز مایوس نیستیم».

کد خبر: ۷۰۸۹۰
۱۰:۰۳ - ۱۹ شهريور ۱۳۹۹
نامه‌ی درخواست پدر و مادر برادران افکاری به رییس قوه قضا [+سند]
 
دیدارنیوز - متن کامل این نامه و تصویر در پی می‌آید:

ریاست محترم قوه قضاییه، با سلام، احتراما اینجانبان حسین افکاری و بهیه نامجو، پدر و مادر نوید، وحید و حبیب افکاری به‌عنوان تظلم خواهی به استحضار می‌رسانیم؛ شما یک پدر هستید و باید بتوانید درک کنید پدر و مادری که فرزندانشان در زندان و با احکام سنگین روبرو هستند و یکی از آنها زیر حکم اعدام است وقتی می‌شنوند که آنها را به انفرادی برده و مورد ضرب و شتم قرار داده‌اند در چه وضعیت وخیم روحی روانی قرار خواهند گرفت.

این در حالی است که طبق قوانین جمهوری اسلامی و مقررات شرعی، زندان امانتی است نزد حکومت و سازمان زندان‌ها. حفظ سلامت و حرمت زندانی وظیفه‌ی این دستگاه‌هاست به‌حدی که بنیان‌گذار جمهوری اسلامی در سخنان خود می‌گفت حتی اگر کسی به جرم قتل توسط او اثبات و محکوم به قصاص باشد و او را دارند برای اجرای حکم می‌برند، اگر ماموری به او اهانت کند باید اجرای حکم متوقف و مامور قصاص شود.

ریاست محترم قوه قضاییه، ما چگونه می‌توانیم این غم بزرگ را تحمل کنیم که فرزندانمان در چنین شرایطی به بازداشتگاه انفرادی برده شوند و مورد ضرب و شتم قرار بگیرند؟ هر چند ما از اینکه در قوه قضاییه رسیدگی مجددی به پرونده‌ی فرزندانمان بشود و اظهارات آنها در مورد بدرفتاری و نحوه‌ی گرفتن اقرار مورد توجه و بررسی قرار بگیرد و عدالت رعایت شود، هنوز مایوس نیستیم و تا زمان تعیین تکلیف امیدواریم که رعایت حقوق اولیه و انسانی آنها بشود. یکی از ابتدایی‌ترین حقوق آنها این است تا آثار ضرب و شتم در بدنشان هست، دستور بفرمایید آنها را به پزشکی قانونی اعزام کنند.
 
نامه‌ی درخواست پدر و مادر برادران افکاری به رییس قوه قضا [+سند]
 
نامه‌ی درخواست پدر و مادر برادران افکاری به رییس قوه قضا [+سند]
 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: